• PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA

• Zerówkowicze wzięli udział w kampanii PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA

Ogólnopolska kampania "Przytul się do drzewa" ma celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru.

• Obowiązek składania oświadczeń - Granty PPGR

• Szanowni Państwo, przypominamy, że osoby które otrzymały sprzęt komputerowy z projektu grantowego „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym  – Granty PPGR” na podstawie § 4 pkt 4 umowy podpisanej z Gminą Nowe Miasto Lubawskie, zobowiązane są do złożenia oświadczenia o posiadaniu i użytkowaniu otrzymanego sprzętu komputerowego.
            Oświadczenia należy składać osobiście do: Urzędu Gminy Nowe Miasto Lubawskie  (pokój nr 38,39 - Referat Oświaty) lub listownie na poniższy adres: Urząd Gminy w Nowym Mieście Lubawski  ul. Podleśna 1, 13-300 Mszanowo.  Oświadczenia należy złożyć do dnia 16 października 2023r.

oswiadczenie_granty_monitoring(1).docx

• NARODOWE CZYTANIE

• W dniu 8 września wzięliśmy udział w kolejnej edycji NARODOWEGO CZYTANIA pod patronatem Pary Prezydenckiej. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi przeczytaliśmy fragment utworu "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.

#narodoweczytanie

• WYNIKI REKRUTACJI DO ZWP NA ROK SZKOLNY 2023/24

• Drodzy rodzice przedszkolaków!

Informujemy, że wszystkie zgłoszone dzieci 2,5-letnie, 3-letnie oraz 4-letnie, które nie uczęszczały do tej pory do przedszkola zostały przyjęte do Zespołu Wychowania Przedszkolnego.

Jednocześnie serdecznie zapraszamy dzieci z ZWP na zajęcia adaptacyjne, które odbędą się 28 i 29 sierpnia w godzinach 9:00 - 11:00.

• PORZĄDKI WOKÓŁ SZKOŁY

• Przed upragnionymi wakacjami pierwszoklasiści zadbali o teren wokół szkoły. Spacer przy pięknej pogodzie połączyli ze zbieraniem śmieci. Ta ekologiczna postawa zdecydowanie jest godna naśladowania!

• BAL PRZEDSZKOLAKÓW

• Słoneczne szaleństwa przedszkolaków z okazji kończącego się roku przedszkolnego. Było głośno i radośnie, a zmęczenie dzieci po całym dniu było tylko dowodem na to, że zabawa była wyśmienita.

• BEZIPECZNE WAKACJE

• Jak co roku przez wakacjami naszych uczniów odwiedziła st. asp. Dorota Kaczmarski, czyli nasza Pani dzielnicowa. Policjantka przypomniała dzieciom najważniejsze zasady, o których powinny pamiętać aby ich wakacje były bezpieczne.

• KARTA ROWEROWA

• Uczniowie klasy IV przystąpili dziś do egzaminu praktycznego na kartę rowerową. Pod czujnym okiem Pani Eweliny, Pani Dyrektor oraz st. asp. Doroty Kaczmarskiej pokonali tor, na którym musieli wykazać się nie tylko umiejętnością jazdy na rowerze, ale także znajomością przepisów ruchu drogowego. Wszyscy uczniowie, którzy w dniu dzisiejszym przystąpili do egzaminu zaliczyli go śpiewająco i niedługo odbiorą swoją wymarzoną kartę rowerową! Gratulujemy!

• TOSIA JEDZIE NA MISTRZOSTWA EUROPY!

• Nasi uczniowie zdobywają znaczące sukcesy nie tylko w konkursach i zawodach, w których reprezentują swoją szkolę. Tosia Domżalska rozwinęła skrzydła w dziedzinie akrobatyki, którą od września 2022 roku trenuje w Towarzystwie Gimnastycznym SOKÓŁ w Brodnicy. W dniu 17 czerwca Tosia wzięła udział  w Mistrzostwach Polski Fit Kid w Rzeszowie. Ciężką pracą i treningami Tosia zapracowała na swój ogromny sukces - wywalczyła II miejsce w swojej kategorii solo i zakwalifikowała się na Mistrzostwa Europy, które odbędą się 11 listopada 2023 roku w Hiszpanii!

Tosia! Jesteśmy z Ciebie niesamowicie dumni! Trzymamy za Ciebie kciuki! Leć wysoko dziewczyno i baw się najlepiej!

• VI GMINNY KONKURS TEMATYCZNY "RAZEM TWORZYMY RODZINĘ"

• W dniu 19 czerwca gościliśmy w szkole Pana Tomasza Waruszewskiego Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie oraz Panią Annę Pijaczyńską - Dyrektora Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy podsumowali wyniki VI Gminnego Konkursu Tematycznego "Razem tworzymy rodzinę" zorganizowanego w ramach obchodów Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. Nasi uczniowie bardzo licznie wzięli udział w konkursie plastycznym i zostali docenieni przez komisję oceniającą prace. Laureaci odebrali nagrody i pamiątkowe dyplomy z rąk Pana Wójta.

SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW:

Przedszkolaki

I miejsce - Julian Oczkowski

II miejsce - Milena Roch

III miejsce - Marta Truszczyńska

Klasy 0 - III

I miejsce - Antonina Oczkowska

II miejsce - Piotr Szyjka

III miejsce - Zuzanna Kopańska

Klasy IV - VI

I miejsce - Dominik Jagusz oraz Brajan Cabaj

II miejsce - Konrad Grądzki

III miejsce - Mateusz Lenckowskii oraz Anna Zielińska

• XXIII GMINNE SPOTKANIA SAMORZĄDOWE

• Troje naszych uczniów wzięło udział w XXIII Gminnych Spotkaniach Samorzadowych, które obdyły się w Szkole Podstawowej im. ks. K. Wróblewskiego w Gwiździnach. Tematem spotkania były mediacje społeczne w skali szkoły. Poruszone zostało także zagadnienie poczucia osamotnienia i odrzucenia. Uczniowie wzięli udział w warsztatach i debacie oraz przygotowali plakaty.

Gościem spotkania był Wójt Gminy Nowe Miasto Lubawskie Pan Tomasz Waruszewski.