• DRZEWO MARZEŃ

• Czwartoklasiści zorganizowali przedstawienie na temat relacji w grupie rówieśniczej - wcielili się w role nietolerancyjnych uczniów, którzy śmieją się z innych. Pokazali wszystkim, że jest to niewłaściwe zachowanie, które rani naszych kolegów... Należy pamiętać, że razem tworzymy świat i może być to piękny świat!

• SKRIBOTY W KLASIE VI

• SkriBoty roznosiły wiadomości i zbierały śmieci w 6 klasie. Uczniowie świetnie się bawili.

SkriBoty zakupiono dzięki wsparciu z programu Laboratoria Przyszłości.

• HALOWY WOJEWÓDZKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW PAMIĘCI WACŁAWA WASIELI

• Nowe Miasto Lubawskie 16.03.2023

Halowy Wojewódzki Turnieju Piłki Nożnej Chłopców Pamięci Wacława Wasieli – Igrzyska Dzieci.

W turnieju brało udział 11 drużyn, które zostały podzielone na 3 grupy. Trafiliśmy do grupy 4 zespołowej z SP Kurzętnik, SP Jamielnik i SP Szwarcenowo. Po remisie i dwóch zwycięstwach, o 1 i 2 miejscu decyduje bilans bramkowy. Tu o 1 bramkę ustępujemy SP Kurzętnik i zajmujemy 2 miejsce w grupie co daje nam możliwość gry o miejsca 4-6.

W finale pocieszenia potwierdzamy naszą bardzo dobrą grę i wygrywamy 2 mecze. Ostatecznie zajmujemy IV miejsce tracąc 1 bramkę i nie przegrywając żadnego meczu Na uwagę zasługuje także coraz lepszy styl gry naszej drużyny, w którym dochodzimy do sytuacji bramkowych, poprzez wymianę wielu dokładnych podań

Faza grupowa:

SSP Tylice - SP Kurzętnik 1:1 (1x Mateusz)

SSP Tylice - SP Jamielnik 1:0 (1x Miłosz)

SSP Tylice - SP Szwarcenowo 1:0 (1x Brajan)

Faza finałowa o miejsca 4-6:

SSP Tylice - SP 2 Nowe Miasto Lubawskie 1:0 (1x Miłosz)

SSP Tylice - SP 1 Nowe Miasto Lubawskie 1:0 (1x Michał)

Skład drużyny: Miłosz Ługiewicz (C), Dominik Jagusz, Patryk Jagusz, Michał Karbowski, Mateusz Lenckowski, Brajan Cabaj, Nikodem Ługowski, Antoni Makowski, Kacper Laskowski, Szymon Szyjka

Gratulacje dla naszych chłopców za wysokie miejsce, osiągnięte po bardzo dobrej grze!

• SPOTKANIE Z KAPELMISTRZEM ORKIESTRY DĘTEJ

• Dnia 17.03.2023r. naszą szkołę odwiedził Pan Jarosław Titz - Kapelmistrz Orkiestry Dętej działającej przy Miejskim Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim, który zapoznał uczniów z podstawowymi instrumentami składającymi się na całokształt brzmienia orkiestry. Ponadto została przedstawiona budowa instrumentów, zasady ich działania i grania na nich. Dziękujemy za miłe spotkanie i zapraszamy ponownie.

• HALOWY WOJEWÓDZKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT PAMIĘCI WACŁAWA WASIELI

• Nowe Miasto Lubawskie 14.03.2023

Halowy Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt Pamięci Wacława Wasieli – Igrzyska Dzieci.

W turnieju brało udział 12 drużyn, które zostały podzielone na 3 grupy. Trafiliśmy do grupy z SP Kurzętnik, SP Stare Dłutowo i SP Szwarcenowo.

Zagraliśmy dobre zawody choć zabrakło skuteczności w ataku i konsekwencji w obronie. Ostatecznie zajmujemy 3 miejsce w grupie (3 remisy) i zostajemy sklasyfikowani od 6 do 12 miejsca.

SSP Tylice - SP Stare Dłutowo 0:0

SSP Tylice - SP Szwarcenowo 1:1 (1x Gosia)

SSP Tylice - SP Kurzętnik 1:1 (1x Wiktoria)

Skład: Wiktoria Truszczyńska (C), Lena Brzozowska, Anna Zielińska, Roksana Malawko, Antonina Domżalska, Lena Płotkowska, Małgorzata Lange, Karolina Truszczyńska, Karolina Abram, Zuzanna Tarchanow

Wyciągamy wnioski na przyszłość i z nadzieją czekamy na kolejne turnieje.

• OBSERWATORZY POGODY

• Nasi zdolni zerówkowicze od dwóch tygodni bacznie obserwowali pogodę (temperaturę powietrza, zachmurzenie, nasłonecznienie, opady atmosferyczne czy siłę wiatru) oraz zmiany zachodzące w przyrodzie. Z tych obserwacji powstały piękne kalendarze pogody. Jeden został wykonany w szkole, natomiast drugi każde dziecko przygotowało w domu. Wysiłki naszych zerówkowiczów zostały oczywiście nagrodzone - wszyscy otrzymali tytuł "świetnego obserwatora pogodowego".

• ZACZAROWANY MŁYNEK

• Wczoraj gościliśmy w szkole aktorów Studio Teatralne Krak-Art ze spektaklem "Zaczarowany młynek". Przedstawienie było bardzo ciekawe i barwne, a aktorzy nawiązali wspaniały kontakt z młodymi widzami. Historia przedstawiona podczas spektaklu uczy przede wszystkim tego, że warto być dobrym człowiekiem i dzielić się z innymi, nawet jeśli samemu nie ma się zbyt wiele. Uczciwość i ciężka praca zawsze są wynagradzane, w przeciwieństwie do lenistwa i chytrości.

Bardzo dziękujemy za wspaniałe przedstawienie!

• MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH PAMIĘCI WACŁAWA WASIELI

• 03.03.2023 Nowe Miasto Lubawskie

Reprezentacja SSP Tylice przywozi medale 🏅z  Mistrzostw Województwa w Biegach Przełajowych Pamięci Wacława Wasieli 💪🔥

Wśród wielu uczestników liczonych w setkach i kilkunastu szkół z całego województwa, nie obyło się bez problemów - zaliczamy 2 wywrotki. Pomimo tego, start możemy uznać za bardzo udany👏👏

Klasyfikacja końcowa:

Klasa l - ll dziewczęta ▪️ Justyna Truszczyńska 🥇 I miejsce▪️ Wiktoria Keńska 🥈 II miejsce

Klasa l - ll chłopcy▪️ Piotr Grabowski 🥉 3 miejsce▪️ Kacper Ługowski - 5 miejsce

Klasa lll - lV dziewczęta▪️ Karolina Truszczyńska - 19 miejsce ▪️Lena Brzozowska - 26 miejsce▪️ Wiktoria Woźniewska - 31 miejsce

Klasa lll - lV chłopcy▪️ Michał Karbowski 🥇 miejsce▪️ Antoni Makowski - 9 miejsce▪️ Michał Truszczyński - 16 miejsce

Klasa V - Vl dziewczęta▪️ Antonina Domżalska - 20 miejsce▪️ Wiktoria Truszczyńska - 34 miejsce

Klasa V - Vl chłopcy▪️ Miłosz Ługiewicz 🥇 miejsce

Gratulacje dla wszystkich naszych biegaczy 👏🏆🏃🏻‍♀️🏃🏼Wierzymy, że następne zawody będą równie owocne 👍

• CIASTO WG PRZEPISU BABCI

• Przedszkolaki piekły wczoraj ciasto drożdżowe według przepisu Babci🍪 Drożdżak wypiekany był w prodiżu, aby smakował jak dawniej🙂Nasi najmłodsi degustatorzy twierdzili, że wyszedł smaczny.