• WŁOCHY

• Pierwszoklasiści przenieśli się dziś do Włoch . Poznali włoską kulturę, najważniejsze zabytki oraz trochę historii. Znalazł się także czas na degustację tego, co chyba każdemu się z Włochami kojarzy - makaronu i pizzy .

• MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

• 21-22 lutego 2023r. odbył się konkurs "Mistrz Pięknego Czytania". W klasach IV - V miejsce I zajęła Antonina Domżalska, II - Lena Brzozowska, a III - Nikodem Ługowski. Spośród uczestników z klas VI - VIII najlepszą okazała się Roksana Malawko, II miejsce zajął Maciej Ojdowski, a na III zasłużyła Zuzanna Tarchanow. Gratulujemy 😊

• X OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WALENTYNKOWY W BASBALLU

• 23.02.2023 Działdowo

Dzisiejszego dnia, po bardzo dobrej grze, zajmujemy V miejsce w X Ogólnopolskim Turnieju Walentynkowym w Baseballu ⚾

Mamy powody do zadowolenia tym bardziej, że graliśmy bardzo młodym i perspektywicznym składem (VI i V klasa) w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej (VIII klasa i młodsi).

Zagraliśmy w składzie: Miłosz Ługiewicz (C), Konrad Papliński, Jacek Marszelewski, Mateusz Lenckowski, Szymon Szyjka, Łukasz Kopański, Wiktoria Truszczyńska, Roksana Malawko, Zuzanna Tarchanow, Anna Zielińska

Wielkie brawa za walkę 💪👏👍

• GRECJA

• Nasi zerówkowicze przenieśli się dziś do pięknej Grecji...Z pomocą rodziców zamienili się w mitologicznych greckich bogów, herosów i boginie. Uczestniczyli w pamiątkowej sesji fotograficznej na Olimpie i pokazie mody. Degustowali greckie specjały, a na śniadanie wspólnymi siłami przygotowali grecką sałatkę. Dzieci czytały też o ciekawych miejscach w Grecji, poznały greckie odpowiedniki "dzień dobry" i "do widzenia ", a na sam koniec zatańczyły "Zorbę".

• FRANCJA

• Francuski dzień u pięciolatków - dzieci wystąpiły w pokazie mody niczym we Francji, prezentując swoje piękne stroje. Poznały flagę, stolicę i kilka francuskich zabytków. Nauczyły się również zwrotów grzecznościowych w języku francuskim, jak dzień dobry, proszę, dziękuję. Obejrzały także krótką prezentację paryskiego disneylandu. To był bardzo fascynujący dzień, a dzieci stwierdziły, że chętnie odwiedzą kiedyś Francję, gdy będzie ku temu okazja - mimo, że jest tam daleka droga.

• AKADEMIA PANA KLEKSA

• Naszą szkołę odwiedziły postaci z "Akademii Pana Kleksa" Jana Brzechwy 😊 Czwartoklasiści po omówieniu lektury podzielili się z młodszymi kolegami swoją wiedzą na temat tej książki. Ciekawe, czy na nas również zadziałają pigułki na porost włosów, którymi częstował Ambroży Kleks? 😊

• MISTRZOSTWA POWIATU W RINGO

• 21.02. 2023 Nowe Miasto Lubawskie

W dniu dzisiejszym braliśmy udział w Mistrzostwach Powiatu w Ringo dziewcząt i chłopców - Igrzyska Dzieci.

Naszą szkołę reprezentowała grupa 4 - osobowa w składzie: Anna Zielińska, Wiktoria Truszczyńska, Mateusz Lenckowski, Jacek Marszelewski

Turniej był rozgrywany systemem pucharowym(przegrany odpada).

👉Ania w pierwszym meczu trafiła( jak się okazało) na wicemistrzynię powiatu i musiała uznać wyższość przeciwniczki.

👉Wiktoria wygrała 2 pierwsze mecze i w półfinale przegrała z późniejszą triumfatorką turnieju

👉Mateusz i Jacek dotarli do 4 osobowej fazy finałowej, po drodze wygrywając swoje mecze.Finał był rozgrywany "każdy z każdym". ➡️ Ostatecznie po zaciętych pojedynkach finałowych, Mateusz zajął lV miejsce 👏, a Jacek zajmując 🥈 miejsce został wicemistrzem Powiatu Nowomiejskiego 🏆🔥✌️

Gratulujemy świetnego wyniku👏💪🔥

• MALI ODKRYWCY ZWIERZĄT

• Przedszkolacy oraz uczniowie klas I-V uczestniczyli dziś w Edukacyjnych Warsztatach Przyrodniczych Mali Odkrywcy Zwierząt, podczas których poznali szynszylę. Pani prowadząca warsztaty przekazała dzieciom wiele ciekawych informacji na temat tego gatunku, a także pozwoliła pogłaskać swoje szynszyle. Bardzo dziękujemy za spotkanie!

• HERBATKA U KRÓLA KAROLA III

• W ramach poznawania krajów europejskich uczniowie klasy 3 spotkali się dziś przy herbatce. A jak herbatka to... Wielka Brytania. Uczniowie poznali kulturę i zwyczaje angielskie, a także geografię Wielkiej Brytanii oraz kilka faktów historycznych związanych z tym państwem oraz monarchią i rodziną królewską.

• GMINNY HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

• W dniu 15.02.2023r. braliśmy udział w Gminnym Halowym Turnieju piłki nożnej - Igrzyska Dzieci - dziewcząt i chłopców. W turnieju wystartowało 6 drużyn, które zostały podzielone na 2 grupy.

Dziewczęta wygrały swoją grupę i zagrały w meczu finałowym, w którym też okazały się lepsze od przeciwniczek i zajęły miejsce.

Chłopcy po dwóch remisach w grupie, zagrali w meczu o trzecie miejsce, w którym dość pewnie pokonali swoich rywali, zajmując ostatecznie miejsce(nie tracąc żadnej bramki i nie przegrywając meczu).

Składy drużyny dziewcząt:

Wiktoria Truszczyńska (C), Zuzanna Żurawska, Anna Zielińska, Zuzanna Tarchanow, Karolina Abram, Małgorzata Lange, Lena Płotkowska, Antonina Domżalska, Roksana Malawko

Skład drużyny chłopców:

Miłosz Ługiewicz (C), Dominik Jagusz, Michał Karbowski, Antoni Makowski, Patryk Jagusz, Brajan Cabaj, Mateusz Lenckowski, Szymon Szyjka, Jacek Marszelewski

Gratulacje !!

• KARNAWAŁ WIELU KULTUR - KACZE BAGNO

• Dzieci z Oddziału Przedszkolnego w dniu dzisiejszym uczestniczyły w warsztatach pod nazwą "Karnawał Wielu Kultur" w Kaczym Bagnie. W czasie zajęć wykonały przepiękne "weneckie maski", zrobiły smaczne, tradycyjne chrusty, świetnie bawiły się podczas gier i zabaw, a na koniec uczestniczyły w karnawałowej sesji zdjęciowej.