• BEZPIECZNY PRZEJAZD

• W ramach kampanii społecznej "Bezpieczny Przejazd", prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., odwiedzili nas przedstawiciele Zakładu Linii Kolejowych w Olsztynie. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych, na peronach. Dzieci z zaangażowaniem włączyły się w zajęcia, udzielały odpowiedzi na pytania. Po prelekcji wszyscy uczestnicy otrzymali upominki i mieli okazję założyć umundurowanie pracownika straży ochrony kolei.

• GMINNY DRUŻYNOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

• 26.10.2023 Gwiździny

Dziś braliśmy udział w Gminnym Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego -  Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej 🏓

Chłopcy zajmują 🥈, a dziewczyny 🥉 miejsce ✌️

Szkołę reprezentowali:Roksana Malawko, Wiktoria Truszczyńska, Tymon Sargalski, Patryk Jagusz, Jacek Marszelewski

Wielkie brawa dla naszych zawodników i zawodniczek 👏👏👏

• PLATFORMA EDUKACYJNA OZE

• W minionym tygodniu nasi uczniowie wzięli udział w warsztatach dotyczących ekologii i OZE czyli Odnawialnych Źródeł Energii. Warsztaty zostały zorganizowane przez Fundację Edukacyjną Promyk Energii z wykorzystaniem mobilnego laboratorium - Platformy Edukacyjnej OZE. Platforma składa się z 4 urządzeń służących do produkcji energii ze słońca i wiatru.

• I TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW - STARE DŁUTOWO

• 20.10.2023 Stare Dłutowo

W dniu dzisiejszym po bardzo dobrej grze SSP Tylice zajmuje II miejsce w l Turnieju Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Wacława Wasieli - Igrzyska Dzieci

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany nasz Michał Karbowski!

Wyniki:

SSP Tylice - SP Koszelewy 3:0 (x3 Szymon)

SSP Tylice - SP Stare Dłutowo 1:0 (Michał Karbowski)

SSP Tylice - SP Burkat 6:0 (x3 Michał Karbowski, Michał Truszczyński, Brajan, Fabian)

SSP Tylice - SP Zieluń 0:2

SSP Tylice - SP 2 Lidzbark 1:4 (Michał Karbowski)

Zagraliśmy w składzie:

Michał Karbowski (C), Dominik Jagusz, Szymon Szyjka, Nikodem Ługowski, Brajan Cabaj, Jacek Marszelewski, Fabian Lewandowski, Łukasz Kopański, Michał Truszczyński

Gratulacje chłopcy!

• II TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT - STARE DŁUTOWO

• 09.10.2023 Stare Dłutowo

SSP Tylice zajmuje IV miejsce w ll Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Wacława Wasieli - Igrzyska Dzieci

SSP Tylice - SP Burkat 0:0

SSP Tylice - SP Stare Dłutowo 0:0

SSP Tylice - SP1 Działdowo 0:1

SSP Tylice - SP Zieluń 4:0 (x3 Tosia, Karolina)

SSP Tylice - SP Narzym 0:1

Skład zespołu:

Antonina Domżalska, Lena Brzozowska(C), Paulina Raszkowska, Karolina Truszczyńska, Nadia Moniuszko, Agata Kośniowska, Wiktoria Woźniewska, Jagoda Sieklińska, Lena Powierska

Brawa za walkę i bardzo dobrą grę dziewczyny!

• SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

• 18.10.2023 Nowe Miasto Lubawskie

W dniu dzisiejszym braliśmy udział w l Rundzie Sztafetowych Biegów Przełajowych im. Wacława Wasieli - Igrzyska Dzieci

Drużyna składała się z 3 dziewcząt i 3 chłopców, którzy mieli do pokonania dystans 400m. Po bardzo dobrym biegu zajmujemy II miejsce!

Skład zespołu:

Lena Brzozowska, Karolina Truszczyńska, Paulina Raszkowska, Łukasz Kopański, Szymon Szyjka, Jacek Marszelewski

Gratulacje!

• DZIEŃ DRZEWA

• Dziś w naszej szkole uczniowie klas 1-3 oraz grupy przedszkolne obchodziły Dzień Drzewa, do którego przygotowywaliśmy się kilka dni.

Z tej okazji odwiedził nas leśniczy, który opowiedział dzieciom o swojej pracy, o dobrodziejstwach płynących z sadzenia drzew. Na zakończenie spotkania wspólnie zasadziliśmy dąb, który nazwaliśmy "Januszek" - na cześć naszego patrona.

• ŚWIATOWY DZIEŃ CHLEBA

• Jak powstaje chleb? Jakie są jego rodzaje? Na te i inne pytania odpowiedzi szukały dziś dzieci z OP i ZWP. Obchodząc Światowy Dzień Chleba, nasze przedszkolaki upiekły domowy chlebek i przygotowały przepyszne kanapki.

• ŚLUBOWANIE KL. 1 I DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

• Do społeczności szkolnej przyjęliśmy dziś czternaścioro pierwszoklasistów, którzy złożyli dziś uroczyste ślubowanie. Pierwszoklasiści wykazali się sporą wiedzą, umiejętnościami i udowodnili swoją gotowość do nauki.

Podczas uroczystości klasa VI przedstawiła także krótki, humorystyczny program artystyczny z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Życzenia pierwszoklasistom z okazji ich ślubowania oraz nauczycielom i pracownikom szkoły z okazji DEN złożyli: dyrektor szkoły Pani Ewa Wodara, kierownik referatu oświaty Urzędu Gminy Nowe Miasto Lubawskie Pani Anna Lenckowska w imieniu własnym i wójta gminy, Prezes Tylickiego Stowarzyszenia Rozwoju Pani Ewa Makowska oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Beata Raszkowska.

• MOJE BOISKO ORLIK - FINAŁ WOJEWÓDZKI

• 09.10.2023 Stare Dłutowo

SSP Tylice zajmuje IV miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju "Moje Boisko Orlik 2023" - Igrzyska Dzieci w piłce nożnej dziewcząt

SSP Tylice - SP4 Ostróda 0:1

SSP Tylice - SP Kruklanki 1:1 (Karolina)

SSP Tylice - SP Narzym 0:2

SSP Tylice - SP Stare Dłutowo 0:0

SSP Tylice - SP Korsze 2:0 (x2 Tosia)

Skład zespołu:

Antonina Domżalska (C), Lena Brzozowska, Paulina Raszkowska, Karolina Truszczyńska, Lena Płotkowska, Nadia Moniuszko, Agata Kośniowska, Wiktoria Woźniewska, Jagoda Sieklińska, Nadia Prymak

Wielkie brawa i gratulacje dziewczyny !

• POWIATOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW

• 05.10.2023 Nowe Miasto Lubawskie

Reprezentacja szkoły SSP Tylice zajmuje III miejsce w Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej chłopców - Igrzyska Dzieci.

Pomimo dobrej gry i stworzenia sobie wielu dogodnych sytuacji do zdobycia bramek, zabrakło skuteczności aby myśleć o wyższej lokacie.

SSP Tylice - SP1 Nowe Miasto Lubawskie 0:2

SSP Tylice - SP Grodziczno 0:1

SSP Tylice - SP Biskupiec 1:0 (Jacek)

SSP Tylice - SP Marzęcice 2:0 (x2 Patryk)