• MUZYKA ŁĄCZY POKOLENIA

• Naszych uczniów odwiedzili dziś goście, którym zdecydowanie muzyka w duszy gra - zespół SAMI SWOI. Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali uczniowie, którzy zaśpiewali dla naszych gości kilka utworów. Mieliśmy także okazję wysłuchać występu zespołu SAMI SWOI, a także zaśpiewać coś wspólnie.

Bardzo dziękujemy za to muzyczne spotkanie!

• HERBATKA DLA SENIORA

• W ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Piękna Nasza Polska Cała" społeczność szkolna wzięła udział w zbiórce herbat dla Seniorów z Domu Opieki Społecznej w Grodzicznie. Wszystkie grupy przedszkolne przygotowały laurki, które zostały wręczone przez przedstawicieli Oddziału Przedszkolnego wraz z zebranymi herbatkami podopiecznym DPS-u. Obecność naszych uczniów sprawiła seniorom wiele radości, a zaprezentowane wiersze wzruszyły do łez.

• PROJEKTANCI MODY

• Dzieci z Oddziału Przedszkolnego w tym tygodniu wcieliły się w projektantów mody. Projektowały ubrania według własnego pomysłu, ubierały modelki i modeli, a także przygotowywały serwetki, usprawniając technikę wycinania.

• GMINNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

• 21.11.2022 Gwiździny

W dniu dzisiejszym braliśmy udział w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego. Zarówno dziewczęta i chłopcy zajmują ll miejsce w gminie.

Skład reprezentacji: Wiktoria Truszczyńska, Roksana Malawko, Patryk Jagusz, Jacek Marszelewski

Gratulacje dla naszych zawodniczek i zawodników!

• DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

• 21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. W tym roku obchodziliśmy go pod hasłem ŻYCZLIWOŚĆ MA MOC. Był to dzień wyjątkowy, pełen uśmiechów, miłych gestów i pozytywnych emocji. Dla zaznaczenia wyjątkowości dzisiejszego dnia każdy z uczniów miał na sobie coś w kolorze żółtym. Przed koleżankami i kolegami zaprezentowali się pierwszoklasiści z przedstawieniem "Królewna Gburka" przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyni.

Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Bądźmy życzliwi na co dzień.

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

• Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka nasi najmłodsi uczniowie przybliżyli starszym kolegom prawa dzieci oraz ich obowiązki. Została również przedstawiona postać patrona naszej szkoły - Janusza Korczaka. Uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki do książki ze zdjęciem naszej szkoły i jej patronem.

• WARSZTATY Z MEDIATOREM

• Umiejętność rozwiązywania problemów jest bardzo ważna, szczególnie w szkole. Odwiedził nas mediator i doradca obywatelski pan Andrzej Andrzejewski i rozpoczął warsztaty - szereg spotkań mających na celu przygotowanie uczniów do mediacji rówieśniczej.

• KREM CZEKOLADOWY Z DAKTYLI

• Dzieci z grupy Kotki wykonały pyszny i zdrowy krem czekoladowy z daktyli.

Poznały suszone daktyle, najpierw oceniały je po wyglądzie i zapachu, jednak nie wyglądały dla nich zachęcająco. Po dodaniu orzechów, kilku innych dodatków i zblendowaniu składników wszyscy zajadali się pysznymi kanapkami, które nie dość, że były bardzo smaczne, to jeszcze zdrowe. Daktyle zawierają dużo błonnika pokarmowego, mnóstwo minerałów, np. wapń i potas, a także sporo różnych witamin.

• DZIEŃ SENIORA

• 10 listopada w Świetlicy Wiejskiej w Tylicach odbył się Dzień Seniora zorganizowany wspólnie przez naszą szkołę, Radę Sołecką, KGW w Tylicach, OSP w Tylicach, zespół Sami Swoi oraz Tylickie Stowarzyszenie Rozwoju. Podczas uroczystości wystąpili uczniowie OP oraz klas IV-VI, a także zespół Sami Swoi. Dzień Seniora był wspaniałą okazją do spotkania, rozmów i wspomnień. Bardzo dziękujemy współorganizatorom za udaną współpracę oraz wszystkim gościom za przybycie.

• OD SERCA DO UCHA

• Podczas dzisiejszego apelu podsumowany został szkolny konkurs „Od serca do ucha” na napisanie wiersza o Tylicach, który zorganizowała Pani Joanna Jaroszewska.

Do konkursu zgłoszonych zostało 8 wierszy:

1. Aniela i Milena Roch - OP

2. Ada Sargalska - OP

3. Iga Keńska - OP

4. Antonina Oczkowska - OP

5. Konrad Grądzki – kl. IV

6. Anna Zielińska – kl. V

7. Klasa VI – praca zbiorowa

8. Monika Bukowska – nauczyciel

Wszystkie zgłoszone wiersze były piękne, ale szczególną uwagę przykuły dwa z nich, które otrzymały wyróżnienia. Była to praca Ady Sargalskiej oraz Pani Moniki Bukowskiej, które prezentujemy w grafice poniżej.

Podczas apelu uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

• AKADEMIA - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

• 11 listopada to data niezwykle ważna dla każdego Polaka. Dla upamiętnienia Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbyła się dziś uroczysta akademia przygotowana przez uczniów z klas IV-VI.

Po raz kolejny włączyliśmy się do akcji #SzkołaDoHymnu organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. O godzinie 11:11 zebraliśmy się na holu aby w asyście szkolnego pocztu flagowego odśpiewać "Mazurka Dąbrowskiego". Uczniowie pięknie wykonali wszystkie zwrotki hymnu narodowego.

• BIAŁO - CZERWONY BIEG

• 9 listopada w naszej szkole odbył się biało - czerwony bieg z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie ubrani byli w białe i czerwone barwy oraz mieli ze sobą różne ozdoby i gadżety w naszych barwach narodowych. W biegu wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły, a także dzieci z grup przedszkolnych.