• WIOSENNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY LIDZBARK

• 21.03.2024 Stare Dłutowo

W dniu dzisiejszym po bardzo dobrej grze całej drużyny, reprezentacja naszej szkoły zajmuje lll miejsce we Wiosennym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Lidzbark.

Najlepszą zawodniczką drużyny została Karolina Truszczyńska, a MVP całego turnieju Antonina Domżalska!

Zagraliśmy w składzie: Antonina Domżalska (C), Nadia Moniuszko, Paulina Raszkowska, Karolina Truszczyńska, Wiktoria Woźniewska, Agata Kośniowska, Jagoda Sieklińska, Weronika Barbarska

Brawo dziewczęta!

• GMINNY TURNIEJ BRD

• Kolejny raz byliśmy gospodarzem Gminnego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Tegoroczny turniej odbył się w dniu 20 marca 2024 r. i wzięło w nim udział 8 drużyn reprezentujących 5 szkół z naszej gminy. Zawodników sklasyfikowano w dwóch kategoriach wiekowych.

Turniej składał się z dwóch etapów - testu sprawdzającego wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego i zasad poruszania się po skrzyżowaniach oraz rowerowego toru sprawnościowego.

Grupa I (młodsza):

I miejsce - Społeczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Tylicach

II miejsce - Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Skarlinie

Grupa II (starsza):

I miejsce - Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Radomnie

III miejsce - Społeczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Tylicach

IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Skarlinie

V miejsce - Szkoła Podstawowa im. ks. K. Wróblewskiego w Gwiździnach

Ekipa SSP Tylice (gr. młodsza) i ZS Bratian (gr. starsza) będą reprezentowały Gminę Nowe Miasto Lubawskie podczas turnieju powiatowego.

W każdej kategorii wyłoniono także najlepszego zawodnika turnieju:

grupa I – Nikodem Ługowski (SSP Tylice)

grupa II – Wojciech Goździewski (ZS Bratian)

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za rywalizację na etapie powiatowym!

• POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY "KURKA WIELKANOCNA"

• Kilkoro naszych uczniów wzięło udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Kurka Wielkanocna" zorganizowanym w ramach XIII Jarmarku Wielkanocnego. Celem konkursu było propagowanie tradycji wielkanocnych oraz aktywnej i twórczej postawy wobec tradycji i folkloru. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej w formie figurki nawiązującej do tematu konkursu.

Uczennica klasy II Karina Troszczyńska została laureatką konkursu i odbierze swoją nagrodę podczas XIII Jarmarku Wielkanocnego w dniu 24 marca 2024 roku w Nowym Mieście Lubawskim.

Gratulujemy!

• HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ IM. WACŁAWA WASIELI

• 15.03.2024 Nowe Miasto Lubawskie

W dniu dzisiejszym braliśmy udział w Halowym Turnieju Piłki Nożnej im. Wacława Wasieli - rocznik 2012 i młodsi.

Turniej był rozgrywany w 2 grupach po 4 drużyny. Po meczach grupowych, wchodzimy do półfinału z drugiego miejsca. W półfinale uzyskujemy wynik 0:0 z SP Mroczno, ale po serii rzutów karnych, musimy uznać wyższość rywali.

Ostatecznie w finale pocieszenia wygrywamy 1:0 z SP 2 Nowe Miasto Lubawskie i zajmujemy III miejsce w całym turnieju!

Nasz zawodnik - Piotr Grabowski (rocznik 2015) zdobywa wyróżnienie indywidualne MVP turnieju!

Zagraliśmy w składzie:

Michał Karbowski (C), Fabian Lewandowski, Antoni Makowski, Nikodem Ługowski, Brajan Cabaj, Piotr Grabowski, Ignacy Lewandowski, Oliwier Przychodzeń, Tymon Sargalski, Michał Truszczyński

Gratulacje dla całego zespołu!

• PODRÓŻ DO KRAINY ZAGADEK

• W czwartek 14 marca po raz kolejny gościliśmy w szkole aktorów Studio Artystyczne AKADA, którzy tym razem zabrali naszych uczniów w świat książek. Spektakl „Podróż do krainy zagadek”, który obejrzeliśmy promował czytelnictwo i zwracał uwagę dzieci na to jak ważne jest samodzielne poszukiwanie informacji i poszerzanie swojej wiedzy. Uczniowie chętnie angażowali się w spektakl i współpracowali z aktorami.

• I GMINNY TURNIEJ WIEDZY PATRIOTYCZNEJ "KOCHAM CIĘ, POLSKO!"

• W dniu dzisiejszym (15.03.2024) w naszej szkole odbył się l Gminny Turniej Wiedzy Patriotycznej "Kocham Cię, Polsko!" dla uczniów klas pierwszych. Dzieci prezentowały swoją wiedzę o Polsce rozwiązując różne zadania ze znajomości symboli narodowych, postaci sławnych Polek i Polaków, legend polskich. Pracowały także z mapą Polski i Europy, rozwiązywały quiz. Ocenie podlegały również prace plastyczne, prezentujące piękno naszej gminy.

Po rywalizacji, która była raczej dobrą zabawą, jury wyłoniło zwycięzców:

1. miejsce - SSP Tylice

2. miejsce - SP Gwiździny

3. miejsce - ZS Bratian

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i medalami okolicznościowymi wykonanymi na naszej drukarce 3D. Ponadto uczestnicy otrzymali drobne upominki i gry o Polce dla swoich klas.

Serdecznie gratulujemy Małym Patriotom i ich opiekunom!

• ZIMOWE MEMORY PRZEDSZKOLAKA

• Milena Roch uczęszczająca do Oddziału Przedszkolnego w lutym wzięła udział w ogólnopolskim konkursie "Zimowe memory przedszkolaka". Z pomocą mamy przygotowała grę, wykorzystując do realizacji nakrętki plastikowe. Jej praca mimo, że nie wygrała etapu ogólnopolskiego, została nagrodzona w szkole.

• SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

• W szkolnym konkursie ortograficznym wzięło udział ośmioro uczniów: Maja Bendyk (I miejsce), Paulina Raszkowska (II miejsce), Fabian Lewandowski (III miejsce), Weronika Barbarska, Wiktoria Woźniewska, Nikodem Ługowski, Kacper Narloch i Borys Wutkowski. Po omówieniu najczęściej popełnianych błędów piątoklasiści stworzyli słownik (dostępny w holu szkoły dla wszystkich) w celu utrwalania poprawnej pisowni oraz dbania o piękno naszego języka

• SENSORYCZNA MATEMATYKA

• Uczniowie i uczennice 3 klasy budowali z Lego i rozpoznawali dotykiem cyfry arabskie i znaki rzymskie. Tak zrealizowaliśmy moduł "Sensoryczna matematyka'' z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Kreatywna matematyka''.