• JESTEM SPRAWNY NA 6

• 24.11.2023 Radomno

Reprezentacja naszej szkoły  zajmuje 🥇 miejsce w Gminnym Turnieju klas l-lll "Jestem Sprawny na 6"  im. Wacława Wasieli 💪🔥

Skład naszej złotej drużyny: Kacper Ługowski (C), Lena Paplińska, Piotr Grabowski, Wiktoria Keńska, Ksawery Kłosowski, Anna Lubieniecka, Wojciech Koc, Karina Troszczyńska, Marcel Kośniowski, Justyna Truszczyńska

Wielkie brawa i gratulacje 👏 Widzimy się na kolejnym etapie zawodów 🔜🤞

• DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

• 21 listopada obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Kolorem przewodnim tego dnia był kolor żółty 💛- radosny, ciepły odcień, dzięki któremu wszyscy poczuliśmy się jakby w szkole zaświeciło słońce ☀️Na holu pojawiło się drzewo życzliwości, na które każdy mógł przypiąć liść z dobrym, miłym słowem dla innych. Można było też spotkać plakaty - zrywki "Weź to, czego potrzebujesz" z wypisanymi wartościami takimi jak: zrozumienie, szacunek, miłość, zdrowie, uśmiech.

• BOHATERON

• już po raz kolejny nasza placówka wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej "BohaterOn w Twojej Szkole". Do akcji, której celem jest uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego i poznanie historii Polski XX wieku, przystąpiły wszystkie klasy i grupy przedszkolne w naszej szkole.

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

• Świętowaliśmy dziś Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka oraz 64 rocznicę uchwalenia przez ONZ „Deklaracji Praw Dziecka” (20.11.1959). Z tej okazji uczniowie klasy I i II przygotowali krótki montaż słowno-muzyczny, który mówił o prawach dziecka oraz o patronie naszej szkoły – Januszu Korczaku, dla którego dzieci i ich prawa były niezwykle ważne. W ramach akcji edukacyjnej „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF Polska” wszyscy przyszli dziś do szkoły ubrani na niebiesko na znak solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Uczniowie brali także udział w różnych aktywnościach zorganizowanych w klasach – młodsze dzieci obejrzały bajki i kolorowały obrazki związane z prawami dziecka, natomiast starsi uczniowie zagrali w memory złożone z kart z zapisanymi prawami dziecka oraz rozwiązywali quizy w aplikacji Kahoot!, w których musieli wykazać się znajomością praw dziecka. Na szkolnym holu przygotowano również wystawkę książek o prawach dziecka oraz książek napisanych przez Janusza Korczaka oraz o Januszu Korczaku, które posiadamy w zbiorach naszej biblioteki.

• ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

• W piątek uczniowie wzięli udział w szkolnym konkursie z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Konkurs zorganizowany przez klasę VI i Panią Natalię Iwanowską miał na celu sprawdzenie znajomości tabliczki mnożenia i wyłonienie klasowych mistrzów w tej dziedzinie. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV-VII, spośród których wyłoniono następujących mistrzów tabliczki mnożenia: kl. IV – Tymon Sargalski, kl. V – Fabian Lewandowski, kl. VI – Jacek Marszelewski, kl. VII Miłosz Ługiewicz. Gratulujemy!

• SZKOŁA PAMIĘTA

• Otrzymaliśmy pamiątkowy dyplom za udział w akcji „Szkoła pamięta” zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

• BEZPIECZNIE W SZKOLE I PO SZKOLE

• W dniu 15 listopada uczniowie klas IV-VI w ramach projektu „Bezpiecznie w szkole i po szkole” wybrali się na wycieczkę do Mandoria - Tematyczny Park Rozrywki. Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa uczniów szkół podstawowych w ruchu drogowym oraz kształtowanie nawyków i zachowań, które pomogą zredukować ryzyko wypadków w przyszłości. Na miejscu uczniowie wzięli udział w warsztatach z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz skorzystali z licznych atrakcji oferowanych przez Park Rozrywki MANDORIA. Warto dodać, że atrakcje udostępniono uczniom bezpłatnie w ramach projektu.

• HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

• 14.11.2023 Bratian

Reprezentacja dziewcząt i chłopców zajmuje IV miejsce w Halowym Turnieju Piłki Nożnej - Igrzyska Dzieci

Wyniki dziewcząt:

SSP Tylice - SP Jamielnik 0:0

SSP Tylice - SP Radomno 3:0 (x3 Tosia)

SSP Tylice - SP Gwiździny 1:2 (Tosia)

SSP Tylice - SP Bratian 0:1

Skład zespołu:

Antonina Domżalska (C), Nadia Moniuszko, Paulina Raszkowska, Karolina Truszczyńska, Lena Płotkowska, Lena Powierska, Agata Kośniowska, Jagoda Sieklińska, Weronika Barbarska

----------------------------------------------

Wyniki chłopców:

SSP Tylice - SP Bratian 0:1

SSP Tylice - SP Gwiździny 0:1

SSP Tylice - SP Skarlin 2:0 (Brajan, Patryk)

SSP Tylice - SP Radomno 0:0

SSP Tylice - SP Jamielnik 1:1 (Brajan)

Skład zespołu:

Patryk Jagusz (C), Dominik Jagusz, Jacek Marszelewski, Fabian Lewandowski, Nikodem Ługowski, Szymon Szyjka, Michał Karbowski, Michał Truszczyński, Piotr Grabowski, Brajan Cabaj, Antoni Makowski

Dziękujemy za walkę i zaangażowanie!

• DZIECI UCZĄ RODZICÓW - NIEZWYKŁA PODRÓŻ

• Dzieci z Oddziału Przedszkolnego z pomocą swoich rodziców wykonały kolejne zadanie z Projektu Edukacyjnego "Dzieci uczą Rodziców ". Zerówkowicze wybrali się w "Niezwykłą podróż", której efektem były piękne plakaty z ciekawymi miejscami na świecie, do których nasze przedszkolaki wybiorą się w przyszłości.