• WITAMINOWY TYDZIEŃ U SÓWEK

• Zdrowy tydzień, pełen witamin u przedszkolaków🙂W tym tygodniu przedszkolaki smakowały, rozpoznawały nasze polskie owoce i warzywa🙂Dzieci z grupy Sówek przygotowały smaczny i bardzo zdrowy sok owocowo-warzywny, wyśmienite zupy, a także proste, ale bardzo pożywne kanapki.Z jesiennych warzyw i owoców wszystko powstać  może 🍲🍛🥗

• PIESZA WYCIECZKA ZWRÓWKOWICZÓW

• W ramach realizacji projektu edukacyjnego "Klasa w terenie", nasi zerówkowicze wybrali się na pieszą wycieczkę na ścieżkę rowerową Tyliczki-Pacółtowo. Dzieci miały okazję zaznajomić się z zasadami ruchu drogowego, obserwowały zmieniającą się - w zwiazku z nadejściem jesieni- przyrodę, a także miały okazję aktywnie spędzić dzień.

• GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT

• 28.09.2023 Bratian

SSP Tylice zajmuje II miejsce w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt - Igrzyska Dzieci.

Dziewczyny walczyły dzielnie i nie przegrały żadnego meczu, uzyskując 2 zwycięstwa i 2 remisy.

Dziękujemy wszystkim drużynom za grę!

Wyniki:

SSP Tylice - SP Skarlin 4:0 (x2 Lena Brzozowska, x2 Tosia)

SSP Tylice - SP Jamielnik 1:0 (Jagoda)

SSP Tylice - SP Gwiździny 1:1 (Tosia)

SSP Tylice - SP Bratian 0:0

Skład zespołu:

Antonina Domżalska (C), Lena Brzozowska, Paulina Raszkowska, Karolina Truszczyńska, Lena Płotkowska, Lena Powierska, Agata Kośniowska, Wiktoria Woźniewska, Jagoda Sieklińska

Gratulacje!

• GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW

• 27.09.2023 Bratian

SSP Tylice zajmuje I miejsce w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej chłopców - Igrzyska Dzieci i uzyskuje awans na zawody powiatowe!

Świetna gra, wszystkie mecze wygrane, bilans bramkowy 13:0, tak można podsumować nasz dzisiejszy występ.

Wyniki:

SSP Tylice - SP Skarlin 5:0 (x2 Szymon, Michał, Fabian, Patryk)

SSP Tylice - SP Radomno 3:0 (Jacek, Szymon, Antek)

SSP Tylice - SP Jamielnik 1:0 (Antek)

SSP Tylice - SP Gwiździny 2:0 (x2 Jacek)

SSP Tylice - SP Bratian 2:0 (x2 Brajan)

Skład zespołu:

Patryk Jagusz(C), Dominik Jagusz, Michał Karbowski, Antoni Makowski, Szymon Szyjka, Brajan Cabaj, Jacek Marszelewski, Fabian Lewandowski, Łukasz Kopański, Nikodem Ługowski

Gratulacje!

• LIGA PRZEŁAJOWA

• 22.09.2023 Nowe Miasto Lubawskie

Liga Przełajowa o Puchar Wacława Wasieli

Bardzo udana inauguracja sezonu sportowego SSP Tylice w biegach przełajowych, nasza reprezentacja przywozi 4 medale !

Klasyfikacja indywidualna:

Wiktoria Truszczyńska - 9. miejsce

Klasa Vll-Vlll chłopcy - 1000m

Miłosz Ługiewicz - 1. miejsce

Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich zawodniczek i zawodników !

• KANAPKA, WAŻNA RZECZ!

• O tym jak ważne jest pożywne i zdrowe drugie śniadanie przypomniała swoim kolegom i koleżankom klasa I, która pod kierunkiem Pani Mirki przygotowała krótkie przedstawienie. Nie zabrakło także degustacji kolorowych kanapek, roladek i innych pyszności przygotowanych przez rodziców.

• MISTRZYNI SZYMBORSKA

• 2 lipca Wisława Szymborska skończyłaby 100 lat, dlatego rok 2023 jest poświęcony jej pamięci.

Uczniowie naszej szkoły wysłuchali dziś kilku utworów naszej noblistki, również w języku angielskim. Ciekawostki z życia tej (nie)zwykłej osoby zapadły wszystkim w pamięć. Nie każdy wiedział, że tekst popularnej piosenki Sanah to wiersz Szymborskiej ("Nic dwa razy") - utwór zaśpiewany przez Roksanę, który wywołał u słuchaczy gęsią skórkę!

• PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA

• Zerówkowicze wzięli udział w kampanii PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA

Ogólnopolska kampania "Przytul się do drzewa" ma celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru.

• Obowiązek składania oświadczeń - Granty PPGR

• Szanowni Państwo, przypominamy, że osoby które otrzymały sprzęt komputerowy z projektu grantowego „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym  – Granty PPGR” na podstawie § 4 pkt 4 umowy podpisanej z Gminą Nowe Miasto Lubawskie, zobowiązane są do złożenia oświadczenia o posiadaniu i użytkowaniu otrzymanego sprzętu komputerowego.
            Oświadczenia należy składać osobiście do: Urzędu Gminy Nowe Miasto Lubawskie  (pokój nr 38,39 - Referat Oświaty) lub listownie na poniższy adres: Urząd Gminy w Nowym Mieście Lubawski  ul. Podleśna 1, 13-300 Mszanowo.  Oświadczenia należy złożyć do dnia 16 października 2023r.

oswiadczenie_granty_monitoring(1).docx

• NARODOWE CZYTANIE

• W dniu 8 września wzięliśmy udział w kolejnej edycji NARODOWEGO CZYTANIA pod patronatem Pary Prezydenckiej. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi przeczytaliśmy fragment utworu "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej.

#narodoweczytanie