• BAL ŚWIĘTYCH

• Dziś w naszej szkole odbyła się udana uroczystość. Uczniowie i nauczyciele w wyjątkowy sposób upamiętnili DZIEŃ WSZYSTKICH Świętych, bawiąc się na balu świętych.Wystąpiła też szkolna grupa cyrkowa SMILE w przedstawieniu pokazującym, że dobro zwycięża ze złem. Poczas imprezy wspomieliśmy też świętego Jana Pawła II - wysłuchaliśmy części artystycznej przygotowanej przez starszych uczniów. Uczniowie wzięli także udział w quizie wiedzy o Janie Pawle II, a najwięcej punktów i specjalną nagrodę otrzymała klasa 5.

• SZKOŁA PAMIĘTA

• W ramach akcji #szkołapamięta nasi uczniowie odwiedzili w ostatnich dniach cmentarz przy kościele oraz cmentarz parafialny w Tylicach. Dzieci zaopiekowały się zapomnianymi grobami, odwiedziły groby swoich bliskich, grób byłego proboszcza tylickiej parafii, a także zapaliły znicze przy pomniku Jana Pawła II przy kościele. Pierwszoklasiści wykonali także prace plastyczne związane ze świętem zmarłych.

• PRZERWA NA CZYTANIE

• Wzięliśmy dziś udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”. Część uczniów spotkała się na szkolnym holu, inni zostali w swoich klasach, ale wszyscy robili dokładnie to samo - CZYTALI! Książki krótsze i dłuższe, bajki, komiksy, powieści, ilustrowane bardziej i mniej... Nawet nasze przedszkolaki, chociaż nie umieją jeszcze czytać, spędziły dziś kilka minut z książką w ręku. Najmłodsi słuchali swojej Pani, a zerówkowicze próbowali sami składać litery w słowa. Każdy czytał to, co chciał, w swoim tempie i przede wszystkim dla siebie! Życzymy sobie i wszystkim uczniom, aby książka nie była tylko obowiązkiem, ale też przyjemnością.

#przerwanaczytanie

Happening zrealizowano w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom".

• WYSTAWA EDUKACYJNA

• Uczniowie klas II-VIII wybrali się dziś do Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie, gdzie wzięli udział w wystawie edukacyjnej oraz warsztatach naukowych, podczas których mieli okazję do eksperymentowania i poszerzania swojej wiedzy o otaczającym świecie i panujących w nim prawach nauki, a wszystko to pod czujnym okiem instruktorów z Centrum Nauki Kopernik. Bardzo dziękujemy za zaproszenie na tę ciekawą lekcję!

• NARODOWE CZYTANIE

• Do naszej szkoły dotarła dziś przesyłka z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Otrzymaliśmy podziękowanie za udział w Narodowym Czytaniu "Ballad i Romansów" podpisane przez Parę Prezydencką oraz okolicznościowy egzemplarz "Ballad i Romansów", który wzbogaci nasze biblioteczne zbiory.

• ZAPAL ZNICZ PAMIĘCI

• W ramach akcji "Zapal znicz pamięci" organizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej uczniowie naszej szkoły zapalili znicze w miejscach upamiętniających ofiary zbrodni hitlerowskich w naszych okolicach: pod Pomnikiem Pomordowanych 7 grudnia 1939 roku w Nowym Mieście Lubawskim, pod pomnikiem w Bratianie upamiętniającym 150 osób zamordowanych 15 października 1939 roku, a także pod pomnikami ofiar okupacji w Radomnie, Pustkach i Nawrze.

• ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA

• Jak co roku nasi uczniowie chętnie włączyli się w zbiórkę karmy dla podopiecznych schroniska dla zwierząt w Iławie. W piątek Pani Mirka i Pani Natalia odwiedziły iławskie schronisko i przekazały dary zebrane przez dzieci i pracowników szkoły.

• CODEWEEK 2022

• W ramach innowacji pedagogicznej "Smykowe kodowanie i programowanie" wprowadzanej w Oddziale Przedszkolnym przez Panie Natalię Iwanowską i Joannę Jaroszewską nasze przedszkolaki wzięły udział w CodeWeek 2022, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania.

• PODSUMOWANIE SUKCESÓW

• Podczas krótkiego apelu Pani Dyrektor wręczyła nagrody przekazane dla uczniów podczas podsumowania XVIII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Grafiki Komputerowej pod hasłem "Rodzina z wartościami to silna Rodzina" organizowanego w ramach XXIV Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. W konkursie na szczeblu wojewódzkim nagrodzonych zostało czworo naszych uczniów. Nagrody otrzymali: Karolina Truszczyńska, Antonina Domżalska, Nikodem Dąbrowski oraz Konrad Grądzki, który otrzymał nagrodę wojewody. Konrad wraz z rodzicami odebrał swoją nagrodę podczas uroczystości, która odbyła się w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

Podczas apelu podsumowaliśmy także sukcesy sportowe naszych uczniów z ostatnich tygodni. Serdecznie gratulujemy!

• MODELE PRZESTRZENNE KOMÓREK - KLASA 5

• Uczniowie klasy 5 przygotowali modele przestrzenne komórek zwierzęcych. Uczniowie wykazali się wielką kreatywnością Mateusz Lenckowski przygotował model komórki zwierzęcej z naturalnych materiałów : z główki kapusty, z żołędzi i goździków.