• WYCIECZKA ZERÓWKOWICZÓW DO KURZĘTNIKA

• W dniu dzisiejszym nasi zerówkowicze wybrali się na wycieczkę do Kurzętnika. Spacer po ruinach zamku, opowieści przewodnika, "Kula Kopernikańska", warsztaty florystyczne w plenerze, piknik i lody w otoczeniu fontann sprawiły, że ten dzień był naprawdę udany.

• EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

• W dniach 23-25 maja 2023r. nasi uczniowie przystąpili do Egzaminu Óśmoklasisty z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Kochani! Mamy nadzieję, że będziecie usatysfakcjonowani wynikami Dla nas i tak jesteście najlepsi!

• KONKURS PLASTYCZNY

• W dniu 18 maja 2023r. przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Nowym Mieście Lubawskim Pani Joanna Rumińska wręczyła naszym uczennicom nagrody i dyplomy za udział w konkursie plastycznym pt. "Myję ręce, bo wiem więcej - Ty nam powiedz, czy wiesz więcej, jak należy dbać o ręce?".

W konkursie udział wzięły Debora Dąbrowska i Justyna Truszczyńska z klasy I oraz Anna Lubieniecka - uczennica klasy II.

• PUCHAR TYMBARKU - FINAŁ WOJEWÓDZKI

• 19.05.2023 Iława

❗ Dziewczęta z SSP Tylice w 6️⃣ najlepszych drużyn Finału Turnieju o Puchar Tymbarku 🔥

Trafiliśmy do grupy C (3 zespoły, zwycięzca grupy przechodzi do półfinału).

Pierwszy mecz wygrywamy 1:0 z SP Kozłowo (⚽ Lena Płotkowska), drugi mecz przegrywamy 1:0 z SP 1 Lidzbark (jak się okazało ze zwycięzcą całego turnieju 🏆)

Wielkie brawa i gratulacje dla naszych zawodniczek za świetny turniej 👏 Dla nas to Wy jesteście zwyciężczyniami 🔝💪

Skład drużyny:Antonina Domżalska (C), Lena Brzozowska, Karolina Truszczyńska, Paulina Raszkowska, Agata Kośniowska, Lena Płotkowska, Lena Powierska

• XI GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY

• Dnia 18 maja 2023 roku w Zespole Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie odbył się XI Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas 4-8. Naszą szkołę reprezentowali: Lena Powierska (kl. IV), Jacek Marszelewski (kl. V), Maja Bendyk (kl. VI) oraz Nikodem Dąbrowski (kl. VIII).

Lena zajęła I miejsce w kategorii klas IV, Jacek - III miejsce w kategorii klas V, natomiast Maja I miejsce w kategorii klas VI. Serdecznie gratulujemy!

• SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY

• 12 maja odbył się szkolny konkurs matematyczny dla uczniów klasy IV oraz V. W konkursie wyłoniono reprezentantów klas na XI Gminny Konkurs Matematyczny. Wśród uczniów klasy IV pierwsze miejsce zajęła Lena Powierska, a najlepszym piątoklasistą okazał się Jacek Marszelewski.

• #ZDROWOROSNA

• Nasi zerówkowicze wzięli udział w zajęciach praktycznych w ramach akcji #ZDROWOROSNA. Poznali właściwości kopru ogrodowego i ciekawostki z nim związane. Następnie przystąpili do wysiewu swoich roślinek. Teraz cierpliwie będziemy czekali na efekt naszej pracy.

• POWIATOWY TRÓJBÓJ LEKKOATLETYCZNY

• 16.05.2023 Nowe Miasto Lubawskie

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Michał Karbowski, Antoni Makowski, Fabian Lewandowski, Michał Truszczyński i Tymon Sargalski, zajmuje 3️⃣ miejsce w Drużynowym Powiatowym Trójboju Lekkoatletycznym 🏆, uzyskując 279 pkt. 🔥

Michał Karbowski zdobywając 105 pkt. uzyskuje 2️⃣ najlepszy wynik spośród wszystkich zawodników 💪

Wielkie brawo dla naszych chłopców 👏🔥

• DZIEŃ STROJU LUDOWEGO

• 15 maja wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji "Ubieramy Polskę na ludowo!". Podczas obchodów Dnia Stroju Ludowego uczniowie zostali zapoznani z tradycyjnym strojem Ziemi Lubawskiej i elementami gwary regionalnej. Chętni uczniowie mieli okazję także zrobić sobie zdjęcie w pięknej fotobudce w lubawskich strojach.

• DZIEŃ NIEZAPOMINAJKI

• W dniu 15 maja 2023r. w szkole obchodziliśmy Dzień Polskiej Niezapominajki. Klasa I przygotowała krótki występ, w którym zaprezentowała wiersz Marii Konopnickiej pt.”Niezapominajki” i piosenkę “Zapominalska Niezapominajka”. Obchody tego święta mają na celu promować walory polskiej przyrody, przypominać o potrzebie jej ochrony oraz podtrzymywać pamięć o bliskich, życzliwość i otwarcie na drugiego człowieka.

• GMINNY TRÓJBÓJ LEKKOATLETYCZNY

• W dniu 11.05.2023r. w naszej szkole odbył się drużynowy Gminny Trójbój Lekkoatletyczny dziewcząt i chłopców.

Drużyny składały się z 5 zawodników i zawodniczek. Chłopcy zajęli I, a dziewczęta III miejsce!

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:

I miejsce - SP Jamielnik (252 pkt.)

II miejsce - SP Bratian (230 pkt.)

III miejsce - SSP Tylice (224 pkt.)

IV miejsce - SP Radomno (216 pkt.)

V miejsce - SP Skarlin (171 pkt.)

Najlepiej punktującą zawodniczką (93 pkt.) została Lena Krawczyk z SP Jamielnik.

Klasyfikacja końcowa chłopców:

I miejsce - SSP Tylice (253 pkt.)

II miejsce - SP Bratian (198 pkt.)

III miejsce - SP Jamielnik (151 pkt.)

IV miejsce - SP Radomno (124 pkt.)

V miejsce - SP Skarlin (86 pkt.)

Najlepiej punktującym zawodnikiem (107 pkt.) został uczeń naszej szkoły - Michał Karbowski.

Gratulacje dla wszystkich zawodników i zawodniczek, trzymamy kciuki za naszych chłopców, którzy będą reprezentować Gminę Nowe Miasto na zawodach powiatowych.

Skład drużyny dziewcząt:

Karolina Truszczyńska, Lena Brzozowska, Agata Kośniowska, Wiktoria Woźniewska, Oleanna Grzeszkowicz

Skład drużyny chłopców:

Michał Karbowski, Antoni Makowski, Fabian Lewandowski, Michał Truszczyński, Tymon Sargalski

• PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W OSP W TYLICACH

• Dzieci zapoznały się z pracą strażaków, zasadami bezpieczeństwa i umundurowaniem, używanym na różne okoliczności. Miały okazję zobaczyć samochód i sprzęt ratowniczy używany podczas akcji. Każdy mógł przymierzyć kask a także wsiąść do strażackiego pojazdu - usłyszeć wycie syren, gdy jest się w środku to nie mała atrakcja dla każdego przedszkolaka.

Dzieci przekazały Panom strażakom przygotowane wcześniej laurki i podziękowania oraz złożyły życzenia z okazji ich niedawnego święta, czyli Dnia Strażaka.

Bardzo dziękujemy strażakom, za bardzo ciekawe spotkanie. Jednocześnie przypominamy, że z ogniem nie ma żartów i należy uważać, a w razie czego, szybko dzwonić po pomoc.