• HALOWY WOJEWÓDZKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT PAMIĘCI WACŁAWA WASIELI

• Nowe Miasto Lubawskie 14.03.2023

Halowy Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt Pamięci Wacława Wasieli – Igrzyska Dzieci.

W turnieju brało udział 12 drużyn, które zostały podzielone na 3 grupy. Trafiliśmy do grupy z SP Kurzętnik, SP Stare Dłutowo i SP Szwarcenowo.

Zagraliśmy dobre zawody choć zabrakło skuteczności w ataku i konsekwencji w obronie. Ostatecznie zajmujemy 3 miejsce w grupie (3 remisy) i zostajemy sklasyfikowani od 6 do 12 miejsca.

SSP Tylice - SP Stare Dłutowo 0:0

SSP Tylice - SP Szwarcenowo 1:1 (1x Gosia)

SSP Tylice - SP Kurzętnik 1:1 (1x Wiktoria)

Skład: Wiktoria Truszczyńska (C), Lena Brzozowska, Anna Zielińska, Roksana Malawko, Antonina Domżalska, Lena Płotkowska, Małgorzata Lange, Karolina Truszczyńska, Karolina Abram, Zuzanna Tarchanow

Wyciągamy wnioski na przyszłość i z nadzieją czekamy na kolejne turnieje.

• OBSERWATORZY POGODY

• Nasi zdolni zerówkowicze od dwóch tygodni bacznie obserwowali pogodę (temperaturę powietrza, zachmurzenie, nasłonecznienie, opady atmosferyczne czy siłę wiatru) oraz zmiany zachodzące w przyrodzie. Z tych obserwacji powstały piękne kalendarze pogody. Jeden został wykonany w szkole, natomiast drugi każde dziecko przygotowało w domu. Wysiłki naszych zerówkowiczów zostały oczywiście nagrodzone - wszyscy otrzymali tytuł "świetnego obserwatora pogodowego".

• ZACZAROWANY MŁYNEK

• Wczoraj gościliśmy w szkole aktorów Studio Teatralne Krak-Art ze spektaklem "Zaczarowany młynek". Przedstawienie było bardzo ciekawe i barwne, a aktorzy nawiązali wspaniały kontakt z młodymi widzami. Historia przedstawiona podczas spektaklu uczy przede wszystkim tego, że warto być dobrym człowiekiem i dzielić się z innymi, nawet jeśli samemu nie ma się zbyt wiele. Uczciwość i ciężka praca zawsze są wynagradzane, w przeciwieństwie do lenistwa i chytrości.

Bardzo dziękujemy za wspaniałe przedstawienie!

• MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH PAMIĘCI WACŁAWA WASIELI

• 03.03.2023 Nowe Miasto Lubawskie

Reprezentacja SSP Tylice przywozi medale 🏅z  Mistrzostw Województwa w Biegach Przełajowych Pamięci Wacława Wasieli 💪🔥

Wśród wielu uczestników liczonych w setkach i kilkunastu szkół z całego województwa, nie obyło się bez problemów - zaliczamy 2 wywrotki. Pomimo tego, start możemy uznać za bardzo udany👏👏

Klasyfikacja końcowa:

Klasa l - ll dziewczęta ▪️ Justyna Truszczyńska 🥇 I miejsce▪️ Wiktoria Keńska 🥈 II miejsce

Klasa l - ll chłopcy▪️ Piotr Grabowski 🥉 3 miejsce▪️ Kacper Ługowski - 5 miejsce

Klasa lll - lV dziewczęta▪️ Karolina Truszczyńska - 19 miejsce ▪️Lena Brzozowska - 26 miejsce▪️ Wiktoria Woźniewska - 31 miejsce

Klasa lll - lV chłopcy▪️ Michał Karbowski 🥇 miejsce▪️ Antoni Makowski - 9 miejsce▪️ Michał Truszczyński - 16 miejsce

Klasa V - Vl dziewczęta▪️ Antonina Domżalska - 20 miejsce▪️ Wiktoria Truszczyńska - 34 miejsce

Klasa V - Vl chłopcy▪️ Miłosz Ługiewicz 🥇 miejsce

Gratulacje dla wszystkich naszych biegaczy 👏🏆🏃🏻‍♀️🏃🏼Wierzymy, że następne zawody będą równie owocne 👍

• CIASTO WG PRZEPISU BABCI

• Przedszkolaki piekły wczoraj ciasto drożdżowe według przepisu Babci🍪 Drożdżak wypiekany był w prodiżu, aby smakował jak dawniej🙂Nasi najmłodsi degustatorzy twierdzili, że wyszedł smaczny.