• DZIEŃ DZIECKA

• W Dniu Dziecka dzieciom wolno trochę więcej. Dzisiejszy dzień był pełen atrakcji. Dzieci w swoich klasach spędziły czas nie tylko na nauce, ale też na zabawach, grach i oglądaniu bajek. Z okazji Dnia Dziecka Rada Rodziców ufundowała dla uczniów pyszną pizzę. Bardzo dziękujemy!

• POKAZ PRACY Z PSAMI

• Z okazji Dnia Dziecka zorganizowany został pokaz pracy z psami, podczas którego uczniowie mogli zobaczyć jak należy postępować z psem, aby był posłuszny. Psy, które dziś zaprezentowały swoje umiejętności znają wiele komend i sztuczek, które mogliśmy dziś podziwiać. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem. Na koniec dzieci mogły porozmawiać z hodowcami i opiekunami psów oraz poznać bliżej szczeniaki, które chętnie nadstawiały łebki do głaskania.

Serdecznie dziękujemy opiekunom i ich podopiecznym za odwiedziny i bardzo ciekawą lekcję. W pokazie wzięli udział:

Pani Joanna Pasternak i Apa

Pani Iwona Kolasa (Hodowla Owczarków Niemieckich Długowłosych AVIATOR)

Pan Dawid Kolasa i Holden

Pani Magdalena Lubieniecka i Lambo

Pan Waldemar Klejna i Mailo

Pan Dawid Misiurski i Falco

Szczególne podziękowania dla Pana Dawida Misiurskiego, który w porozumieniu z Panią Dyrektor zorganizował dzisiejsze spotkanie i zaprosił swoich przyjaciół. Pan Dawid zawodowo zajmuje się psami, a prywatnie jest Tatą naszych uczennic - Mai, Alicji i Poli.

• POKAZ INSTRUMENTÓW MUZYCZNYCH

• Nasi uczniowie mieli dziś okazję poznać nowe instrumenty muzyczne - ich nazwy, funkcje oraz dźwięk. Wszystko za sprawą Pana Mariusza Brzezickiego - Kapelmistrza Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Kurzętniku, który był dziś gościem naszej szkoły.

• OGÓLNOPOLSKIE GRUNWALDZKIE BIEGI PRZEŁAJOWE

• Dnia 31.05.2022 reprezentacja naszej szkoły brała udział w Ogólnopolskich Biegach Przełajowych w Grunwaldzie.

SSP TYLICE reprezentowała 18 osobowa grupa uczniów z klas II-VIII.

Był to nasz bardzo udany start, gdzie pośród około 100 dzieci w każdej kategorii, możemy się pochwalić miejscami w pierwszej 10, 20 i 30-ce !

Najlepszy wynik uzyskał Michał Truszczyński zajmując V miejsce!!

Kategorie i dystanse:

Klasy I-II dziewczęta - 400 m (Weronika Barbarska, Wiktoria Woźniewska)

Klasy I-II chłopcy - 400 m (Adrian Plitt, Michał Truszczyński)

Klasy III-IV dziewczęta - 600 m (Lena Brzozowska, Antonina Domżalska)

Klasy III-IV chłopcy - 600 m (Antoni Makowski, Michał Karbowski, Szymon Szyjka, Jacek Marszelewski, Mateusz Lenckowski)

Klasy V-VI dziewczęta - 600 m (Anna Zielińska, Roksana Malawko, Wiktoria Truszczyńska)

Klasy V-VI chłopcy - 800 m (Miłosz Ługiewicz)

Klasy VII-VIII dziewczęta - 1000 m (Marcelina Ługiewicz)

Klasy VII-VIII chłopcy - 1500 m (Kacper Żurawski, Igor Wanner)

Wielkie brawa dla wszystkich naszych biegaczy!

• GRAMY ZMYSŁAMI - SŁUCH

• Dzieci z oddziału przedszkolnego w ramach projektu "Gramy zmysłami" odgadywały nazwy instrumentów przy pomocy słuchu - rozpoznając je tylko po dźwięku.

Zabawa miała również charakter rywalizacji - dzieci podzielone na drużyny niebieskich i czerwonych zdobywały punkty za poprawne odpowiedzi.