• TYDZIEŃ LEGEND POLSKICH

• W minionym tygodniu dzieci z ZWP, OP oraz klas 1-3 wzięły udział w TYGODNIU LEGEND POLSKICH. Każdego dnia jedna klasa przedstawiała pozostałym dzieciom wybraną przez siebie legendę. Jako pierwsza zaprezentowała się klasa 1, która przygotowała "Legendę o Warsie i Sawie". Kolejną legendą był "Lech, Czech I Rus" w wykonaniu uczniów klasy 3. W środę "Złotą kaczkę" przedstawili uczniowie klasy 2. Czwarty dzień spotkań przy legendach umiliły nam dzieci z Oddziału Przedszkolnego z legendą "Warszawska Syrenka". Na koniec tygodnia była niespodzianka - "Smok Wawelski" odegrany przez... rodziców naszych kochanych przedszkolaków oraz ich wychowawczynię!

• OZDOBY I DEKORACJE WIELKANOCNE W KLASIE III

• Dnia 07.04.2022r. Pani Maja Grądzka, która jest nauczycielem techniki i mamą Konrada - ucznia naszej klasy przeprowadziła zajęcia techniczne, podczas których dzieci wykonały piękne ozdoby wielkanocne.

Wspólnie wykonaliśmy lampiony i pisanki techniką dekorowania Decoupage. Metoda ta polega na przyklejaniu wzorów na przygotowanych wcześniej powierzchniach. Wzory są wykonane z papieru, np.serwetek, które można nakładać na wiele różnych materiałów, np.szkło, plastik, ceramika.

Podczas zajęć dzieci wykazały się zaangażowaniem oraz wielką kreatywnością. Serdecznie dziękujemy Pani Mai za przekazaną wiedzę i mile spędzony czas.

• PROJEKT PICASSO

• Dziś na robotyce 2 klasa wykonała ciekawą konstrukcję robota rysującego. Przy okazji mali programiści poznali nazwisko słynnego malarza Picasso, a także rodzaj malarstwa, jaki uprawiał, czyli abstrakcję.

• GMINNY HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT

• W dniu 05.04.2022r. nasza szkoła uczestniczyła w gminnym Halowym Turnieju Piłki Nożnej dziewcząt w Bratianie

III miejsce - Igrzyska Dzieci (rocznik 2009 i młodsze)

3 mecze - 3 remisy

Skład drużyny:

Truszczyńska Wiktoria, Domżalska Antonina, Raszkowska Paulina, Płotkowska Lena, Puszkiewicz Zuzanna, Tarchanow Zuzanna, Żurawska Laura, Malawko Roksana, Lange Małgorzata

I miejsce - Igrzyska Młodzieży Szkolnej (rocznik 2007 - 2008)

Awans na zawody powiatowe!

3 mecze - 3 zwycięstwa

Skład drużyny:

Lange Dominika, Lendzion Wiktoria, Nadolska Amelia, Osmańska Agata, Urbańska, Natalia, Plitt Nikola, Gruźlewska Olga, Ługiewicz Marcelina, Truszczyńska Lena

Gratulacje!!!!!

• ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, mające na celu podnoszenie świadomości na temat autyzmu.

W naszej szkole, z tej okazji 1 kwietnia 2022r. wśród uczniów i nauczycieli dominował w ubiorze kolor niebieski, co było gestem solidarności z osobami ze spektrum autyzmu.

Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych zaburzeniami rozwoju.

Ponadto klasy przygotowały prace plastyczne.

• ZDROWE KANAPKI W OP

• Dzieci z oddziału przedszkolnego realizując tematykę zdrowego odżywiania zasiały rzeżuchę. Sumiennie podlewały i dbały o swoje nasionka. Gdy wyrosła, powstały z jej dodatkiem pyszne i kolorowe kanapki pełne witamin! To był bardzo smakowity dzień.

• GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY DLA KLAS I - III

• 30 marca 2022 r. w Szkole Podstawowej w Radomnie odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny, w którym uczestniczyć mogli uczniowie klas I - III. Pierwszą częścią ortograficznych potyczek było napisanie dyktanda, a drugą rozwiązywanie testu ortograficznego. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów: Lena Paplińska (klasa I), która w kategorii klas I otrzymała nagrodę za udział w konkursie, Wiktoria Woźniewska (klasa II), która w kategorii klas II zdobyła III miejsce oraz Michał Karbowski (klasa III), który w kategorii klas III zdobył III miejsce.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom oraz dziękujemy rodzicom i wychowawcom za poświęcony czas w przygotowywaniu dzieci do konkursu.