14 grudnia 2011 roku uczniowie naszej szkoły ( Lucyna Koc, Szymon Twardy, Krzysztof Kaniecki, Wiktoria Jastrzębska i Kinga Kaniecka) wzięli udział w wycieczce do Warszawy zorganizowanej przez Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie z całej gminy, którzy podnieśli swoje wyniki w nauce. Podczas pobytu w Warszawie młodzież odwiedziła Interaktywne Kino CINEMA PARK, gdzie zdobywała wiedzę na temat zróżnicowanego świata zwierząt. Dzięki zabawie w sześciu interaktywnych salach, dzieci z bliska mogły zobaczyć, dowiedzieć się i poczuć jak niewiarygodny i ekscytujący jest świat zwierząt.
W Sali 3D w specjalnych okularach wraz z kluczem ptaków odbyli fascynującą podróż do ciepłych południowych miejsc, odwiedzanych przez ptaki w czasie corocznych migracji.
W Sali Muzyki mogły usłyszeć i nauczyć się, jak prawidłowo odczytywać odgłosy zwierząt.
W Sali Inspiracji obejrzeli i wysłuchali poruszającej opowieści o ludziach, którzy całe swoje życie poświęcają ratowaniu ginących gatunków zwierząt- w tym przypadku orangutanów. Dowiedzieli się również , jak poważnym problemem jest niszczenie środowiska naturalnego przez wyręby i wypalanie lasów.
W Sali Ruchu wzięli udział w podwodnej podróży w głębinach mórz i oceanów. Mogły przekonać się, jak to jest stanąć oko w oko z wielorybem lub stawić czoła innym podwodnym stworzeniom.
W Sali Wyobraźni mieli okazję pobudzić swoje zmysły słuchając opowieści o przygodzie, jaką przeżyli żądny wrażeń botanik wraz z kilkoma kolegami podczas pieszej wycieczki przez dżunglę.
W Sali Interakcji – podczas interaktywnej gry odbyła się rywalizacja pomiędzy uczestnikami wycieczki. Tu liczyła się wiedza i refleks zawodników. Dla tych, którzy nie zdążyli zdobyć cennych informacji o zwierzętach w odwiedzanych salach, ostatnia doskonała okazja do tego, by poznać fakty dotyczące ochrony gatunków zagrożonych oraz środowisk w których żyją. W interaktywnej grze nasz uczeń Szymon Twardy zajął III miejsce.
Pobyt w CINEMA PARK to wspaniała okazja do nauki poprzez zabawę, za którą serdecznie dziękują Panu Wójtowi uczestnicy wycieczki ze Szkoły Podstawowej w Tylicach. (Informację przygotowała p. Maria Przeradzka)
