AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

          • Nauka w szkole muzycznej

          •  

            Szkoła Muzyczna I stopnia przy ul. Tysiąclecia 33 to jedyna w Nowym Mieście profesjonalna placówka edukacji muzycznej stwarzająca szansę rozwoju uzdolnień muzycznych dzieci. W maju odbędą się przesłuchania kandydatów. Kształcenie odbywa się w dwóch cyklach:

            1. 6-letni (dziecięcy) – dla dzieci w wieku 6-9 lat,
            2. 4-letni (młodzieżowy) dla dzieci w wieku 10-16 lat.

            Szkoła posiada 10 klas instrumentalnych ( gitara, skrzypce, klarnet, saksofon, flet, trąbka, puzon, akordeon, perkusja, fortepian) oraz klasę emisji głosu.

            Kadrę tworzą nauczyciele o wysokich, potwierdzonych wieloma sukcesami, kwalifikacjach.

            Uczniom zapewnia się zajęcia indywidualne, grupowe, muzykowanie w zespołach instrumentalnych i wokalnych, udział w konkursach i festiwalach muzycznych, wyjazdy na koncerty i warsztaty.

            Zajęcia odbywają się w godzinach pracy szkoły – od 8 do 21 (są dostosowane do możliwości ucznia z uwzględnieniem planu zajęć w szkołach ogólnokształcących).

            Badanie przydatności kandydatów odbywa się w maju każdego roku w budynku Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej przy ul. Tysiąclecia 33 w Nowym Mieście.

            Podanie wraz z zaświadczeniem lekarskim należy składać w sekretariacie szkoły do 30 kwietnia.

            Świadectwo ukończenia Szkoły Muzycznej I stopnia stwarza absolwentowi możliwość zdawania egzaminu wstępnego do szkół muzycznych II stopnia, a także daje dodatkowe preferencje w ubieganiu się o przyjęcie do szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych lub na studia wyższe (nie związane z muzyką).

            Regulamin rekrutacji oraz szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły bądź na stronie internetowej WWW.sp2nml.pl. Można też pisać na maila: sp2nml@wp.pl.

            Bliższe informacje można uzyskać też pod numerem telefonu 56/ 474 26 93 oraz 56/474 44 11.

             

          • WALENTYNKI

          • Święto może i nie jest typowo polskie, ale całkiem przyjemne. Któż z nas nie lubi prezencików, kartek, miłych słów, a te właśnie w walentynki są na porządku dziennym. Z okazji święta Samorząd Uczniowski przygotował krótki apel przypominający historię św. Walentego i zwyczaje związane ze świętem tego patrona. Były również liściki w szkolnej poczcie walentynkowej oraz nagrody dla uczniów, którzy samodzielnie wykonali kartki na konkurs „Kartka walentynkowa”. Po południu klasa IV z rodzicami i wychowawczynią zaprosiła wszystkich na walentynkową dyskotekę, podczas której można było podziwiać talent muzyczny naszego absolwenta - Leszka Woźniewskiego. Pan Leszek, jako wujek jednego z czwartoklasistów zagrał dla dyskotekowiczów.

          • Gminny Turnieju Unihokeja

          • Dnia 11 lutego 2012 roku w Zespole Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie odbył się Gminny Turniej Unihokeja. W turnieju brało udział 98 dzieci. Były to reprezentacje dziewcząt i chłopców ze wszystkich szkół podstawowych Gminy Nowe Miasto Lubawskie. Zawody rozegrano w dwóch grupach, zarówno u dziewcząt jak i u chłopców. Następnie odbyły się półfinały i finały. Nasza drużyna dziewcząt przegrała mecz o III miejsce z drużyną  z Gwiździn w rzutach karnych i w konsekwencji zajęła IV miejsce w turnieju. Chłopcom niestety nie udało się wyjść z grupy.(tekst: Grażyna Zagórska, zdjęcia w albumie foto).

          • ZAJĘCIA LEKCYJNE ODWOŁANE

          • W dniach od 6 do 8 lutego 2012 roku włącznie zajęcia we wszystkich szkołach Gminy Nowe Miasto Lubawskie zostaną zawieszone z powodu niskich temperatur. Zajęcia zostaną zawieszone również w klasach "O" i Zespole Wychowania Przedszkolenego.

        • Otwarty Amatorski Turniej Tenisa Stołowego
          • Otwarty Amatorski Turniej Tenisa Stołowego

          • 27 stycznia 2012 roku w Szkole Podstawowej odbył się Otwarty Amatorski Turniej Tenisa Stołowego zorganizowany przez Koło Sportowe LZS Burza. Turniej rozegrano w czterech kategoriach wiekowych systemem rosyjskim. Oto wyniki:

            Gimnazjum  i młodsi  - chłopcy

            1. Marcin  Lendzion
            2. Gabriel  Golder
            3. Daniel  Jastrzębski

            Kategoria kobiet – Open

            1. Natalia Neubert
            2. Kamila Zychal
            3. Adrianna Zabłotna

            Panowie rocznik 1992 - 1995

            1. Przemysław Twardy
            2. Błażej Kutyła
            3. Marcin Ługiewicz 

            Panowie rocznik 1991 i starsi

            1. Leszek Woźniewski

            Zwycięzcy z poszczególnych kategorii wiekowych otrzymali  puchary. Zawodników, którzy zajęli miejsca od I – do III uhonorowano pamiątkowymi medale. Nagrody ufundowane zostały przez GZ LZS Nowe Miasto Lubawskie z/s w Mszanowie.

            Zadanie współfinansowane przez Gminę Nowe Miasto Lubawskie.(tekst: Grażyna Zagórska, zdjęcia w albumie foto).

        • Szkolny Turniej Tenisa Stołowego
          • Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

          • 24 stycznia 2012 roku, w drugi dzień ferii zimowych odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego. Zawody rozegrano w czterech kategoriach wiekowych. Oto wyniki turnieju.

            Dziewczęta  klasa IV i młodsze

            1. Amelia Kucińska
            2. Adrianna Ługiewicz 

            Chłopcy klasa IV i młodsi

            1. Dawid Koprowski
            2. Kamil Maciejewski
            3. Artur Maciejewski

             

            Dziewczęta klasa V – VI

            1. Natalia Neubert
            2. Lucyna Koc 

            Chłopcy klasa V- VI

            1. Gabriel  Golder
            2. Daniel  Jastrzębski
            3. Igor  Siekliński

            Po powrocie z ferii zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymają puchary. Zawodników, którzy zdobyli miejsca od I – do III  uhonorujemy pamiątkowymi medalami. Nagrody ufundowane zostaną przez GZ LZS Nowe Miasto Lubawskie z/s w Mszanowie. Zadanie współfinansowane przez Gminę Nowe Miasto Lubawskie. (tekst: Grażyna Zagórska, zdjęcia w albumie foto).

             

             

                                                               

             

          • Basen w Iławie

          • 23 stycznia 2012 roku grupa 18 dzieci z naszej szkoły wraz z opiekunkami: Marią Pichalską i Grażyną Zagórską wybrała się na basen.  W Iławie byliśmy po raz pierwszy. Spędziliśmy rekreacyjnie dwie godziny na nauce pływania, na zjeżdżaniu ze zjeżdżalni, na relaksie w jacuzzi i na grze w siatkówkę wodną .Myślę, że wyjazd można zaliczyć do udanych. Dzieciom bardzo się podobało, chociaż na początku kilkoro z nich bało się np. zjechać ze zjeżdżalni i wejść do małego basenu. Po słowach zachęty i pierwszym zjeździe harcom na basenie nie było końca….Planujemy już kolejny wyjazd. (tekst: Grażyna Zagórska, zdjęcia w albumie foto).

          • FERIE

          • W pierwszym tygodniu ferii zapraszamy naszych uczniów na zajęcia do szkoły. Zajęcia będą odbywały się codziennie w godz. 900 – 1300.

             

             

            Dzień tygodnia i data

            Program zajęć

            Osoby odpowiedzialne

            Poniedziałek

            23.01.2012 rok

            1. Wyjazd na basen do Iławy.

            2. Gry i zabawy dla najmłodszych.

            3. Gry i zabawy ogólnorozwojowe.

            Grażyna Zagórska

            Maria Pichalska

            Anna Florkowska

             

            Elżbieta Przybyłowska

            Wtorek

            24.01.2012 rok

            1. Szkolny Turniej Tenisa Stołowego (kategorie: kl. I-III i kl. IV-VI).

             

            Grażyna Zagórska

            Środa

            25.01.2012 rok

            1.Karaoke.

            2. Zabawa w teatr.

            3. „Polubić matematykę” -  dla uczniów kl. IV-VI

            Beata Turulska

            Beata Turulska

            Maria Przeradzka

            Czwartek

            26.01.2012 rok

            1. Zajęcia plastyczne.

            3. Zabawy matematyczne dla uczniów kl. IV-VI

            Ewa Wodara

            Maria Przeradzka

            Piątek

            27.01.2012 rok

            1. Spotkanie  z książką.

             2. Otwarty Amatorski Turniej Tenisa Stołowego(od godz. 1800)

             

            Ewa Wodara

            Grażyna Zagórska

             

          • Korzystamy z uroków zimy

          • Od czasu kiedy przyszła do nas prawdziwa zima lekcje wychowania fizycznego odbywają się na dworze ku uciesze najmłodszych. W szkole mamy dziesięć kompletów nart biegowych i dziesięć par sanek. Jak tylko aura pozwala korzystamy z przepięknych uroków zimy w Tylicach. Wychodzimy na lekcje narciarstwa biegowego. Już wszystkie dzieci od klasy IV do VI potrafią utrzymać równowagę na nartach, a te starsze jeżdżą już całkiem nieźle! Chodzimy też na pobliską górkę, aby pozjeżdżać na sankach. 18 stycznia 2012 roku udało nam się zrobić kulig z ogniskiem dla klas VI i V. Dzięki pomocy Państwa Neubert  zorganizowaliśmy tradycyjny kulig z końmi i saniami zakończony pieczeniem kiełbasek na ognisku. (tekst: Grażyna Zagórska, zdjęcia w albumie fotograficznym)

          • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

          • 20 stycznia nasi uczniowie zaprosili do szkoły swoje Babcie i Dziadków. W części artystycznej wystąpili „zerówkowicze” pod kierunkiem pani Danuty Lendzion – Komar. Maluchy wyrecytowały, wyśpiewały i wytańczyły najpiękniejsze życzenia. Czas umilił również mini-koncert piosenek biesiadnych przygotowany pod kierunkiem pani Beaty Turulskiej i występ najmłodszych "cyrkowców" pod kierunkiem pani Grażyny Zagórskiej. Po występach wszystkie Babcie i Dziadkowie otrzymali ORDERY UŚMIECHU. Poczęstunek dla gości przygotowali rodzice uczniów.

          • JESTEM SPRAWNY

          • 14 stycznia uczniowie kl. I - III z naszej gminy brali udział w zabawach sportowo-rekreacyjnych "Jestem Sprawny" w Radomnie. Naszą szkołę reprezentowały 5-osobowe drużyny z klasy I i III. Wszystkie dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały zadania sprawnościowe, za które otrzymały nagrody.

          • W dniu 12 stycznia nasi szóstoklasiści przystąpili do próbnego sprawdzianu zaproponowanego przez wydawnictwo OPERON.

            RON.

             

        • WOŚP I CHOINKA NOWOROCZNA
          • WOŚP I CHOINKA NOWOROCZNA

          • 8 stycznia w naszej szkole odbyła się Choinka Noworoczna dla dzieci, którą po raz kolejny połączyliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Koordynatorem "Orkiestry" była pani Maria Przeradzka. Do przygotowania atrakcji włączyli się wszyscy uczniowie, nauczyciele i rodzice. Dzieci przynosiły swoje maskotki, zabawki, które zasiliły kiermasz prowadzony w czasie imprezy. Wiedziały, że każdy dar wzbogaci dochód na WOŚP. Przy pomocy rodziców przygotowana została kawiarenka, jak zawsze bogata w pyszne ciasta oraz gofry, które wszystkim bardzo smakowały. Nie zabrakło występów uczniów. Szkolny cyrk pod kierunkiem pani Grażyny Zagórskiej  przedstawił ciekawy program. Gościliśmy również członków Bractwa XXVI Chorągwi Zamku Bratian z Komturem Mirosławem Leśniewskim, który przekazał pamiątkową monetę na licytację oraz rozpoczął naszą imprezę wystrzałem z hakownicy.   Na zakończenie wszystkich odwiedził Mikołaj z dużym workiem prezentów. Dzieci i rodzice miło spędzili czas przy muzyce w wykonaniu pana Adama Twardego. Łączna kwota na WOŚP przekazana przez naszą szkołę to  1458 zł

             

             

        • Odnośnik: ?
          • Serdecznie zapraszamy na CHOINKĘ NOWOROCZNĄ dla naszych uczniów połączoną z WIELKĄ ORKIESTRĄ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY, która odbędzie sie w niedzielę 8.01.2012r. od godz. 15-tej w Świetlicy Wiejskiej w Tylicach. 

             

             

          • Świąt wypełnionych radością i miłością,
            niosących spokój  i odpoczynek.
            Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia,
            pełnego optymizmu, wiary,
            szczęścia i powodzenia

          • Wigilia w naszej szkole

          • W dniu 22 grudnia odbył się w naszej szkole uroczysty apel wigilijny, na który zaproszono władze gminy, p. sołtys naszej wsi – Ewę Makowską, radnego Tylic – p. Józefa Szczepańskiego, emerytów i Radę Rodziców. Niestety inne obowiązki nie pozwoliły na skorzystanie z zaproszenia władzom gminy. Tradycyjnie był opłatek, życzenia i JASEŁKA przygotowane pod kierunkiem p. Beaty Turulskiej. (zdjęcia w albumie fotograficznym)   Wychowawcy z uczniami, a często również z rodzicami organizowali spotkania wigilijne w klasach już od poniedziałku. (zdjęcia w galeriach klasowych)

        • Rejonowy Turniej Halowej Piłki Nożnej
          • Rejonowy Turniej Halowej Piłki Nożnej

          • 15 grudnia 2011 roku drużyna dziewcząt w składzie: Natalia Neubert, Daria Trzcińska, Lucyna Koc, Julia Lewandowska, Monika Chmielewska, Wiktoria Jastrzębska, Justyna Dąbrowska brała udział w Rejonowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej w Nowym Mieście Lubawskim.  Na turniej przyjechała tylko jedna drużyna oprócz naszej, ze Szkoły Podstawowej w Łukcie, powiat ostródzki. Dziewczęta rozegrały mecz między sobą. W półgodzinnym spotkaniu wygrała Łukta wynikiem 3:1.  Muszę stwierdzić, że nasze uczennice walczyły zacięcie, niestety padało zbyt mało strzałów na bramkę przeciwniczek.  Drugie miejsce zakwalifikowało naszą drużynę do półfinałów wojewódzkich, dlatego postanowiłyśmy więcej poćwiczyć, aby w następnym etapie wypaść jeszcze lepiej. (informację przygotowała p. Grażyna Zagórska, zdjęcia w albumie foto)

        • Rejonowa Olimpiada Promocji Zdrowia i Zdrowego Stylu Życia
          • Rejonowa Olimpiada Promocji Zdrowia i Zdrowego Stylu Życia

          • Rejonowa Olimpiada Promocji Zdrowia i Zdrowego Stylu Życia  odbyła się 10 grudnia 2011r. W Zespole Szkół im. C. K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim. W kategorii szkół podstawowych wzięło udział 25 uczniów. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy V: Wiktoria Jastrzębska i Julia Lewandowska. Uczestnicy pisali test ze znajomości zasad ochrony zdrowia i zdrowego stylu życia. Dziewczynki wykazały się dość dużą wiedzą. Julia Lewandowska zajęła IV miejsce. Zaledwie jeden punkt zdecydował, że nie stanęła na podium. Na tejże olimpiadzie nastąpiło również rozstrzygnięcie Konkursu na wierszyk o młodzieży PCK. Nasza uczennica – Wiktoria Jastrzębska zajęła III miejsce w kategorii szkół podstawowych. W nagrodę otrzymała „Słownik języka polskiego” i dyplom. (Informację przygotowała p. Maria Przeradzka, zdjęcia w albumie foto)

             

    • Kontakty

      • Społeczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Tylicach
      • 502 392 313 - dyrektor szkoły
        502 392 298 - sekretariat
      • Tylice 39, 13-300 Nowe Miasto Lubawskie
        Poland
      • Adres do e-doręczeń:
        AE:PL-66112-71953-REAJA-19
    • Logowanie