Zdognie z tradycję 6 grudnia Mikołaj obdarowuje najgrzeczniejsze dzieci drobnymi upominkami, podrzucając je nocą do dziecięcych bucików (ale tylko tych nienagannie czystych). Nasi uczniowie musieli być w mijającym roku wyjątkowo grzeczni, ponieważ Mikołaj odiwedził ich osobiście :) Wysłuchał świątecznych piosenek i wierszy w wykonaniu dzieci i od każdego zebrał obietnicę grzeczności nie tylko od święta.
AKTUALNOŚCI
Mikołajki
DZIEŃ FRANCUSKI
28 listopada w naszej szkole był dniem francuskim. Uczniowie klasy 2 wraz z wychowawczynią i rodzicami przenieśli wszystkich w klimat Francji. Drugoklasiści wyglądali i zachowywali się, jak prawdziwi Francuzi. Chłopcy prezentowali najważniejsze wiadomości o kraju, dziewczęta dopełniały całości dając pokaz swoich umiejętności tanecznych w kankanie. Wszyscy dali też pokaz mody, gdyż Paryż to stolica europejskiej mody. Dzieci również zaśpiewały w języku francuskim Frere Jacques, czyli Panie Janie. Dzięki zaangażowaniu rodziców wszyscy ze szkoły mogli spróbować specjałów z kuchni tego kraju, takich jak: zupa cebulowa, bagietki, sery słodkości z ciasta francuskiego i wiele innych.
Frere Jacques - Panie Janie
Kankan
Dzień Misia
TYLICE CUP 2019
Jako współorganizatorzy Turnieju Tenisa Stołowego Tylice Cup 2019 serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników tej dyscypliny już 8 grudnia do Tylic!
Szkoła do hymnu - podziękowanie Ministra Edukacji Narodowej
Orły Edukacji 2019
Ciągły rozwój, pielęgnowanie talentów naszych uczniów i dbałość o to, by nasi uczniowie czuli się w szkole dobrze są dla nas niezwykle ważne. Dzięki docenieniu naszej pracy przez rodziców, uczniów i przyjaciół szkoły Społeczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Tylicach została Laureatem Srebrnych Orłów Edukacji 2019! Dziękujemy!
W ubiegłym roku równiez zostaliśmy docenieni w plebiscycie Orły Edukacji. Jest to ogromna motywacja do dalszej pracy na rzecz szkoły!
Powiatowy Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego
Dwie drużyny z naszej szkoły reprezentowały Gmine Nowe Miasto Lubawskie w Powiatowym Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego, który odbył się 19 listopada w Grodzicznie. Wiktoria i Amelia rywalizowały w kategorii dziewcząt z rocznika 2007 i młodsze, natomiast Mateusz i Michał w kategorii chłopców z rocznika 2005-2006. Nasi tenisiści okazali się niepokonani w swoich kategoriach! Razem z dwiema drużynami ze Szkoły Podstawowej w Gwiździnach będą reprezentować powiat nowomiejski na zawodach rejonowych w Ostródzie! Brawo!
Szkoła pamięta - podziękowanie Ministra Edukacji Narodowej
Dzień Seniora
14 listopada na Sali Wiejskiej w Tylicach odbył się Dzień Seniora, który corocznie organizowany jest przez społeczność szkolną w terminie zbliżonym do obchodów Święta Niepodległości. Seniorzy zaproszeni na uroczystość mieli okazję obejrzeć część artystyczną przygotowaną z okazji Święta Niepodległości a także występ szkolnej Grupy Cyrkowej SMILE. Nie zabrakło także życzeń złożonych przez Panią Dyrektor Ewę Wodara, Sołtysa Tylic Pana Damiana Marszelewskiego oraz Panią Annę Lenckowską - kierownika Referatu Oświaty, która przekazała także życzenia od Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie Pana Tomasza Waruszewskiego. Jak co roku także zespół Sami Swoi z Tylic przygotował coś dla swoich równolatków.
Dziękujemy wszystkim kochanym Seniorom za wspólne świętowanie i już dziś zapraszamy na uroczystość Dnia Seniora 2020 :)
Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt 2007 i młodszych
Po sukcesie odniesionym tydzień temu w Bratianie podczas rozgrywek gminnych przyszedł czas na Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej. 13 listopada na hali sportowej MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim nasze złotka (dziewczęta z rocznika 2007 i młodsze) po raz kolejny pokazały swoje umiejętności i zajęły I miejsce! Brawo dziewczyny!
Gminny Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego w Skarlinie
12 listopada w Skarlinie odbył się Gminny Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego, w którym udział wzięły 4 drużyny grające w barwach SSP Tylice: dziewczęta z rocznika 2005-2006, dziewczęta z rocznika 2007 i młodsze, chłopcy z rocznika 2005-2006 oraz chłopcy z rocznika 2007 i młodsi.
Wszystkie drużyny spisały się znakomicie! Dziewczęta z rocznika 2005-2006 (Klaudia i Justyna) zajęły II miejsce, chłopcy z rocznika 2007 i młodsi (Kacper i Wiktor) - III miejsce, natomiast dziewczęta 2007 i młodsze (Wiktoria i Amelia) oraz chłopcy 2005-2006 (Mateusz i Michał) wywalczyli złoto i zakwalifikowali sie do rywalizacji na etapie powiatowym. 19 listopada będą reprezentować Gminę Nowe Miasto Lubawskie w turnieju powiatowym w Grodzicznie.
Gratulujemy!
Gminne Obchody Święta Niepodległości
11 listopada 2019 r. przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w gminnych obchodach 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, które tradycyjnie odbyły się przy kapliczce w tylickim lesie (Pod Trzema Dębami). O godzinie 12:00 odśpiewaliśmy wspólnie hymn, następnie wysłuchaliśmy przemówienia Wójta Gminy Tomasza Waruszewskiego oraz Przewodniczącego Rady Gminy Zbigniewa Wiśniewskiego. Uroczyste odczytanie przez harcerkę nazwisk żołnierzy poległych za ojczyznę w celu uczczenia ich pamięci było niezwykle przejmujące. Część oficjalną kończyło wspólne zaśpiewanie kilku żołnierskich pieśni.
To pokrzepiające, że potrafimy jednoczyć się w takie dni i wspólnie cieszyć się naszą ojczyzną!
Szkoła Do Hymnu!
W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej i Rady Dzieci i Młodzieży #SzkołaDoHymnu. W piątek 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11 wspólnie odśpiewaliśmy 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.
Akcja „Szkoła do hymnu” to przedsięwzięcie, które jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której także braliśmy udział.
101 lat niepodległości
Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt 2007 i młodszych
Nasze złotka znowu niepokonane!! 6 listopada w Bratianie podczas Gminnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt rozegrały 4 spotkania, które (wszystkie!) zwyciężyły bez utraty bramki, co dało im 12 punktów i I miejsce w Turnieju! Dziewczęta będą reprezentować Gminę Nowe Miasto Lubawskie na turnieju powiatowym, który odbędzie się 13 listopada na hali MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim! Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!
Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców 2007 i młodszych
5 listopada chłopcy z rocznika 2007 i młodsi przystapili do rywalizacji w Gminnym Turnieju Halowej Piłki Nożnej, który odbył się na hali w Zespole Szkół w Bratianie. Poi raz kolejny w tym roku szkolnym chłopcy okazali sie najlepsi w swojej kategorii i wrócili do szkoły z pięknym zwycięskim pucharem! W piątek 15 listopada będą reprezentować Gminę Nowe Miasto Lubawskie podczas rozgrywek powiatowych na hali MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim.
Bal Wszystkich Świętych
Przed Uroczystością Wszystkich Świętych w środę 30 października, w Społecznej Szkole Podstawowej w Tylicach już czwarty raz odbył się bal. Nie był to zwykły bal, lecz Bal Wszystkich Świętych, który powoli wpisuje się już w tradycję naszej szkoły. Dzięki temu wydarzeniu wspominamy postacie związane z Biblią, kościołem i cieszymy się z ich święta. Impreza rozpoczęta została tańcem ,,Polonez” zatańczonym przez diabły i aniołki oraz wspólnym tańcem wszystkich uczestników balu ,,Taki duży, taki mały może świętym być”. Nie brakowało innych atrakcji takich jak loteria oraz piękne występy świetlne grupy Smile. Klasa 7 wygrała rozgrywki międzyklasowe dotyczące życia świętych zdobywając tym samym bilet na kręgielnię dla całej grupy. Bal wypadł znakomicie dzięki zaangażowaniu rodziców, nauczycieli i oczywiście uczniów. Serdecznie dziękujemy.
Światełko pamięci
Aby uczcić Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny wolontariusze z tylickiej szkoły kolejny już raz wzięli udział w akcji porządkowania grobów. Pomimo deszczu i zimnego wiatru piętnaścioro uczniów z VI i VII klasy pokazało, że można działać, że można zrobić coś pożytecznego i pięknego. Zapalone znicze niech płoną jak najdłużej i symbolizują naszą pamięć o zmarłych...
XIX Dzień Papieski
Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców 2005-2006
22 października na hali w Zespole Szkół w Bratianie odbył się Gminny Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców z rocznika 2005-2006. Nasza dzielna reprezentacja zajęła w turnieju wysokie Ii miejsce! Brawo Panowie!
Archiwum Aktualności