AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

          • WYCIECZKA DO TRÓJMIASTA

          • W piątek uczniowie klas V-VII wybrali się na wycieczkę do Trójmiasta. Plan wycieczki obejmował zwiedzanie Muzeum II wojny światowej w Gdańsku, Park Oliwski, Stare Miasto, Molo w Sopocie oraz Teatr Muzyczny w Gdyni.

          • BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

          • Dzieci z wszystkich grup przedszkolnych naszej placówki prezentowały swoją wiedzę w czasie konkursu " Bezpieczny Przedszkolak ". Reprezentanci grup odpowiadali na szereg pytań dotyczących bezpieczeństwa w czasie wakacji, kontaktu z osobami obcymi, bezpiecznego poruszania się na drodze, a także bezpiecznych zabaw w szkole, domu i na placu zabaw. Świetnie poradzili sobie ze znajomością znaków i numerów alarmowych. Kibice, za wsparcie swoich drużyn, otrzymali nagrody i słodki poczęstunek. Klasa l, która towarzyszyła przedszkolakom w czasie konkursu, świetnie sprawdziła się w roli jury. Brawa dla Wszystkich!

          • VII GMINNY KONKURS TEMATYCZNY "DOBRO RODZINY CZY NADGODZINY"

          • Nasi uczniowie wzięli udział w VII Gminnym Konkursie Tematycznym "Dobro rodziny czy nadgodziny" zorganizowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Nowe Miasto Lubawskie przy współpracy z Urzędem Gmina Nowe Miasto Lubawskie.

            W związku z rozstrzygnięciem konkursu gościliśmy w szkole Pana Wójta Tomasza Waruszewskiego, który wręczył dzieciom nagrody za zajęte miejsca.

            ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE

            I miejsce - Julian Oczkowski

            II miejsce - Szymon Zabłotny

            KLASY 0-III

            I miejsce - Ada Sargalska

            II miejsce - Aniela Roch

            II miejsce - Antoni Grabowski

            III miejsce - Andrzej Szyjka

            KLASY IV-VI

            wyróżnienie - Konrad Grądzki

            Serdecznie gratulujemy!

          • PIKNIK KLASY I

          • Pierwszoklasiści wraz z wychowawczynią uczestniczyli w pikniku zorganizowanym przez rodziców Tosi - Państwa Monikę i Marcina Oczkowskich. Na dzieci czekała moc atrakcji: clown, wata cukrowa, plac zabaw oraz pyszny obiad i lody.

          • WYCIECZKA DO KURZĘTNIKA

          • Mile spędzony dzień na łonie natury miały dzieci z zerówki i klasy ll. Wybrały się na wycieczkę krajoznawczą po Kurzętniku. Odwiedziły amfiteatr, ruiny zamku kapituły chełmińskiej i Kulę Kopernikańską- symbol szlaku odwiedzanego przez Mikołaja Kopernika.

          • DZIEŃ PUSTEJ KLASY

          • Nasze przedszkolaki z Zespołu Wychowania Przedszkolnego i Oddziału Przedszkolnego wzięły udział w akcji Dzień Pustej Klasy 2024. Wybrali się "szlakiem historii" do zabytkowego kościoła w Tylicach, a następnie aktywnie spędzili dzień w terenie. Nie zabrakło zajęć ruchowych, plastycznych, grafomotoryki na piasku oraz dobrej zabawy. #dzienpustejklasy2024 #dpk2024

          • TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ "O ZŁOTĄ PIŁKĘ WACŁAWA WASIELI" - CHŁOPCY

          • 06.06.2024 Stare Dłutowo

            Wygrywamy Złotą Piłkę!

            W dniu dzisiejszym reprezentacja chłopców brała udział w Orlikowym Turnieju Piłki Nożnej. Cztery zwycięstwa i dwa remisy pozwoliły nam wygrać cały turniej bez straconej bramki i zdobyć 1. miejsce!

            Zgarnęliśmy też 2 wyróżnienia indywidualne: najmłodszy zawodnik - Piotr Grabowski i MVP całego turnieju - Mateusz Lenckowski.

            Wyniki:

            SSP Tylice - SP Burkat 3:0 (Szymon, Patryk, Mateusz)

            SP Dłutowo - SSP Tylice 0:2 (x2 Mateusz)

            SP Ruszkowo - SSP Tylice 0:0

            SP Iłowo - SSP Tylice 0:0

            SSP Tylice - SP Narzym 2:0 (Mateusz, Jacek)

            SSP Tylice - SP Zieluń 5:0 (x3 Patryk, x2 Mateusz)

            Skład drużyny:

            Patryk Jagusz(C), Dominik Jagusz, Michał Karbowski, Antoni Makowski, Nikodem Ługowski, Brajan Cabaj, Jacek Marszelewski, Szymon Szyjka, Mateusz Lenckowski, Piotr Grabowski

            Świetny wynik na zakończenie roku szkolnego, gratulacje chłopcy!

          • TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ "O ZŁOTĄ PIŁKĘ WACŁAWA WASIELI" - DZIEWCZĘTA

          • 05.06.2024 Stare Dłutowo

            W dniu dzisiejszym nasze dziewczęta zajmują 3. miejsce w Orlikowym Turnieju Piłki Nożnej "O Złotą Piłkę Wacława Wasieli" w kategorii Igrzyska Dzieci

            Zdobywamy również nagrody indywidualne: Antonina Domżalska została Królową Strzelców turnieju, a Paulina Raszkowska najwszechstronniejszą zawodniczką drużyny!

            Wyniki:

            SSP Tylice - SP Dłutowo 2:0 (x2 Tosia)

            SSP Tylice - SP Narzym 0:2

            SSP Tylice - SP Burkat 2:0 (x2 Tosia)

            SSP Tylice - SP Ruszkowo 4:0 (x3 Tosia, Agata)

            SSP Tylice - SP 1 Działdowo 0:2

            Zagraliśmy w składzie:

            Antonina Domżalska (C), Nadia Moniuszko, Agata Kośniowska, Karolina Truszczyńska, Paulina Raszkowska, Wiktoria Woźniewska, Jagoda Sieklińska, Weronika Barbarska, Justyna Truszczyńska

            Gratulacje, następne zawody już w przyszłym roku szkolnym, do zobaczenia!

          • DZIEŃ DZIECKA

          • "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"

            Świętowaliśmy dziś wspólnie najfajniejsze święto w kalendarzu - DZIEŃ DZIECKA!

            Były gry, zabawy, piknik, grill, dużo słońca i mnóstwo radości. Dziękujemy naszej Radzie Rodziców za pyszne kiełbaski i lody dla dzieci.

          • MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W-M SZS W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT "MOJE BOISKO ORLIK 2012"

          • 28.05.2024 Stare Dłutowo

            W dniu dzisiejszym zajmujemy 2. miejsce w Mistrzostwach Województwa Warmińsko - Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Nożnej Dziewcząt "Moje Boisko Orlik 2012" - Igrzyska Dzieci

            SSP Tylice - SP Narzym 1:3 (Agata)

            SSP Tylice - SP Stare Dłutowo 2:0 (Agata, Tosia)

            Zagraliśmy w składzie: Antonina Domżalska (C), Nadia Moniuszko, Agata Kośniowska, Karolina Truszczyńska, Paulina Raszkowska, Wiktoria Woźniewska, Jagoda Sieklińska, Weronika Barbarska, Justyna Truszczyńska

            Gratulacje dziewczęta!

          • WIZYTA PSZCZELARZY

          • W poniedziałek mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole pszczelarzy: pana Feliksa Stachowicza oraz Romana Babalskiego. Panowie podzielili się z nami swoją wiedzą na temat życia pszczół. Dzieci dowiedziały się wielu nowych informacji i ciekawostek o życiu tych niesamowitych owadów. Miały również przyjemność zobaczyć strój pszczelarza oraz przybory niezbędne do jego pracy.

          • BIEG PO ZDROWIE

          • 4 klasa zrealizowała zadania Programu antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowanego przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Uczniowie zapoznali się z zagrożeniami jakie niesie ze sobą palenie papierosów przez młodzież i dorosłych. Podczas zajęć wykonali mapy myśli i zniszczyli atrapy papierosów, uczyli się też asertywności, a także przeprowadzili wywiady z osobami niepalącymi. Każdy z uczestników lekcji doszedł do wniosku, że nie warto palić ze względu na zdrowie i ponoszone koszty finansowe.

    • Kontakty

      • Społeczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Tylicach
      • 502 392 313 - dyrektor szkoły
        502 392 298 - sekretariat
      • Tylice 39, 13-300 Nowe Miasto Lubawskie
        Poland
      • Adres do e-doręczeń:
        AE:PL-66112-71953-REAJA-19
    • Logowanie