• WYCIECZKA DO KINA - KLASY I-III

• Dnia 01.03.2022 r. klasy I-III pod kierunkiem Pań Mirki Bartnickiej, Eweliny Leśniewskiej i Magdaleny Wiśniewskiej wybrały się na film pt. "Wiki i jej Sekret".

Jest to piękna i wzruszająca opowieść o kilkuletniej dziewczynce, która postanowiła zaopiekować się wilczym szczenięciem . Film pokazuje prawdziwą przyjaźń między człowiekiem i dzikim zwierzęciem oraz aspekt relacji między ojcem a dzieckiem. Dzieci wzbogaciły swoje doświadczenie, a także przypomniały sobie zasady właściwego zachowania w miejscach publicznych. Wycieczka do kina wywarła u dzieci wiele pozytywnych emocji i wrażeń.

Dziękujemy serdecznie rodzicom, którzy zorganizowali transport.

• NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI "ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH"

• 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji gościliśmy w murach naszej szkoły lokalnych miłośników historii i ekspertów tej tematyki w regionie - p. Adama Kopiczyńskiego i p. Andrzeja Sarnowskiego. Panowie opowiedzieli uczniom klas starszych o Żołnierzach Wyklętych, a w szczególności o lokalnych bohaterach. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się pamiątki i zebrana literatura o Żołnierzach Niezłomnych. Na zakończeniu delegacja poszła na przykościelny cmentarz złożyć znicz na grobie ówczesnego proboszcza parafii spowiednika ks. Anastazego Kurowskiego oraz na cmentarz parafialny, gdzie spoczywa Saturnin Popiółkowski – syn powstańca wielkopolskiego.