• TYMBARK U10 - FINAŁ GMINNY

• Bratian 14.04.2013

Dziewczęta i chłopcy z SSP Tylice zwyciężają w finale gminnym U10 o Puchar Tymbarku i uzyskują awans do etapu powiatowego!

Świetna gra, dużo strzelonych bramek i wszystkie mecze wygrane, tak można podsumować nasz dzisiejszy występ.

Wyniki dziewcząt:

SSP Tylice - SP Skarlin 7:0 (5x Wiktoria, Lena, Jagoda)

SSP Tylice - SP Radomno 5:1(4x Wiktoria, Lena)

SSP Tylice - SP Bratian 2:0(2x Wiktoria)

Wyniki chłopców:

SSP Tylice - SP Radomno 4:0(2x Kacper, 2x Michał)

SSP Tylice - SP Bratian 4:0(2x Kacper, Oliwier, Adrian)

SSP Tylice - SP Jamielnik 2:0 (Kacper, Adrian)

Skład dziewcząt:

Wiktoria Woźniewska (C), Nadia Moniuszko, Jagoda Sieklińska, Weronika Barbarska, Anna Lubieniecka, Lena Paplińska

Skład chłopców:

Michał Truszczyński (C), Tymon Sargalski, Kacper Ługowski, Ksawery Kłosowski, Adrian Plitt, Oliwier Przychodzeń, Wiktor Gruźlewski, Mikołaj Pieńdak, Wojciech Koc, Ksawery Dąbrowski

Gratulacje !!!

• GALA SPORTU SZKOLNEGO W-M SZS

• Olsztyn 05.04.2023

Gala Sportu Szkolnego Warmińsko - Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego

SSP Tylice zajmuje 2️⃣ miejsce w województwie spośród szkół podstawowych wiejskich za rok 2021/2022 🏆

Odbieramy również puchar za 8️⃣ miejsce w klasyfikacji drużynowej w Ogólnopolskich Grunwaldzkich Biegach Przełajowych w kategorii szkoły podstawowe 🏆

• APEL WIELKANOCNY

• Dnia 05 kwietnia 2023r .w naszej szkole odbył się uroczysty apel  z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, podczas którego klasa I zaprezentowała przedstawienie pt. „Wielkanocne kurki” . Dzieci przybliżyły wszystkim  polskie zwyczaje i tradycje związane ze Świętami Wielkiej Nocy. Barwne dekoracje, piękne przebrania oraz stół wielkanocny wprowadziły w nastrój Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Na zakończenie Pani Dyrektor podziękowała wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości oraz złożyła całej społeczności szkolnej najserdeczniejsze życzenia świąteczne.

• ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

• 2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Nasza szkoła również włączyła się w akcję solidarności z osobami z autyzmem. Tego dnia w szkole uczniowie i nauczyciele „zaświecili się na niebiesko”. Dzieci wysłuchały krótkiej prelekcji i obejrzały filmy mające na celu choć częściowe przybliżenie problemów związanych z zaburzeniem jakim jest autyzm. Uczniowie zaśpiewali także wspólnie piosenkę „Dwa światy, jeden czas” oraz wykonali prace plastyczne.

• DEKOROWANIE JAJEK - KL. IV

• Przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy w klasie IV. Jajka zostały ugotowane w wywarze z łupinek cebuli i dzięki temu nabrały pięknego, czekoladowego koloru. Dzieci z niezwykłą cierpliwością skrobały igłami, aby powstały na skorupkach widoczne ozdoby.

• WARSZTATY WIELKANOCNE W KLASIE III

• Warsztaty z Zagroda Edukacyjna Pszczółka w lesie w klasie III

Okazało się, że trzecioklasiści bardzo sprawnie posługują się młotkiem i pod czujnym okiem pań prowadzących warsztaty wykonali przepiękne dekoracje wielkanocne z deski, gwoździ i kolorowych sznurków.

• WARSZTATY WIELKANOCNE U PIĘCIOLATKÓW

• W czwartek odbyły się warsztaty wielkanocne u pięciolatków, przeprowadzone przez Zagroda Edukacyjna Pszczółka w lesie Dzieci własnoręcznie wykonały doniczkę, którą następnie pomalowały i ozdobiły. Wysiały owies oraz ułożyły kwiatową kompozycję z wielkanocnymi dekoracjami. Przedszkolaki bardzo się napracowały, podobały im się wszystkie etapy przygotowania, w szczególności wbijanie gwoździ, a prace wyszły przepiękne.

• GMINNY TURNIEJ BRD

• Dnia 29 marca 2023 roku w naszej szkole odbył się Gminny Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Turniej składał się z dwóch etapów - testu sprawdzającego wiedzę zawodników z zakresu zasad ruchu drogowego oraz rowerowego toru sprawnościowego.

W zawodach wzięło udział 8 drużyn sklasyfikowanych w dwóch kategoriach wiekowych.

Grupa I (młodsza):

I miejsce - Społeczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Tylicach

II miejsce - Zespół Szkół im. Rodu Działyńskich w Bratianie

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Radomnie

IV miejsce - Szkoła Podstawowa im. ks. K. Wróblewskiego w Gwiździnach

V miejsce - Szkoła Podstawowa w Skarlinie

Grupa II (starsza):

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Radomnie

II miejsce - Szkoła Podstawowa im. ks. K. Wróblewskiego w Gwiździnach

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Skarlinie

Ekipa SSP Tylice (gr. młodsza) i SP Radomno (gr. starsza) będą reprezentowały Gminę Nowe Miasto Lubawskie podczas turnieju powiatowego.

W każdej kategorii wyłoniono także najlepszego zawodnika turnieju:

grupa I - Mateusz Lenckowski (SSP Tylice)

grupa II - Bartosz Górtatowski (SP Gwiździny)

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za rywalizację na etapie powiatowym!

• I SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY

• W piątek 17 marca odbył się Pierwszy Szkolny Turniej Szachowy. Uczniowie z klas 4-8 walczyli o tytuł najlepszego szachisty. Uczniowie grali do pierwszej przegranej. Po zaciętym boju I miejsce zdobył uczeń kl. V Jacek Marszelewski, II miejsce - Nikodem Dąbrowski z kl. VIII oraz III miejsce uczennica kl. VIII Nicol Jaskulska. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz medale przygotowane na drukarce 3D zakupionej dzięki środkom z programu Laboratoria Przyszłości.

• LEGO MINDSTORMS

• Podczas lekcji informatyki ósmoklasiści pracowali z zestawami Lego MINDSTORMS.

"Zestawy robotów MINDSTORMS łączą elementy LEGO, silniczki, czujniki i inteligentne klocki P z aplikacjami i oprogramowaniem, pozwalając ożywić budowane modele."

Zestawy zakupiono w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

#laboratoriaprzyszłości

• DZIEŃ GOFRA

• W piątek przedszkolaki świętowały dzień gofra, który ma swoje święto 25 marca. Było bardzo pysznie, a z przygotowań pięciolatkom najbardziej podobało się rozbijanie jajek.