W dniu 13.04.2018r. przedszkolaki z Tylic wraz z paniami Anią i Anetą oraz rodzicami: p. Barbarską, p. Ługowską oraz p. Powierskim odwiedziły Komisariat Policji w Lubawie. Celem wycieczki było poznanie pracy policjantów. Wizyta rozpoczęła się na dyżurce gdzie serdecznie przywitał nas pan Sławomir Kłosowski, który był naszym przewodnikiem. Zaprosił dzieci do obejrzenia dyżurki z drugiej strony, gdzie opowiedział o pracy policji, zaprezentował jak kontaktuje się z funkcjonariuszami pracującymi w terenie oraz pokazał monitoring miasta Lubawy. Następnie obejrzeliśmy świetlicę gdzie policjanci mają szkolenia i odprawy oraz celę więzienną, gdzie zatrzymuje się przestępców.
W sekretariacie pani, która tam pracuje pokazała nam urządzenia biurowe i stosy dokumentów, którymi się zajmuje. Widzieliśmy sprzęt, który wykorzystują policjanci do swojej pracy: latarkę, lizak „stop”, kajdanki, pałkę policyjną. W czasie spotkania pan policjant przypomniał nam numer alarmowy na policję 997 i 112. Następnie dzieci przeszły na plac, gdzie mogły obejrzeć policyjne radiowozy i zerknąć, co znajduje się w środku. Policjant udzielił również informacji na temat bezpiecznego poruszania się po ulicy i przypomniał przedszkolakom o konieczności jeżdżenia w fotelikach samochodowych oraz jako pamiątkę rozdał dzieciom odblaski.
Spotkanie z Panem Policjantem wzbogaciło wiedzę dzieci na temat bezpiecznego poruszania się po ulicy oraz przyniosło wiele radości. DZIĘKUJEMY!
Dodatkową atrakcją było wyjście do parku tzw. Łazienek, gdzie tam dzieciaki bawiły się na dobrze wyposażonym placu zabaw.