Od kilku dni w naszej szkole trwa zbiórka plastikowych nakrętek dla Ksawerego Markowskiego. Dzięki zebranym nakrętkom chłopiec będzie miał możliwość wzięcia udziału w turnusie rehabilitacyjnym. Bardzo dziękujemy uczniom, którzy już dostarczyli nakrętki do szkoły i zachęcamy pozostałych do udziału w zbiórce.
AKTUALNOŚCI
NAKRĘTKI ZBIERAMY - KSAWEREMU POMAGAMY
BOSO PRZEZ ŚWIAT
Przedszkolaki z grupy Kotki w ramach realizowanego projektu "Z darami natury świat nie jest ponury" wykonały zadanie "Boso przez świat" wykonując ścieżkę sensoryczną z darów jesieni.
ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT
Z okazji Światowego Dnia Zwierząt w naszej szkole trwa zbiórka karmy i innych potrzebnych artykułów dla schroniska dla zwierząt w Iławie.
DZIEŃ CHŁOPAKA
GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
28.09.2022 Bratian
Gminny Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt i Chłopców - Igrzyska Dzieci (klasa 6 i młodsi)
Chłopcy i dziewczęta ostatecznie zajmują ll miejsce w gminie, przegrywając nieznacznie swoje finałowe mecze
Mecze grupowe chłopcy:
SSP Tylice - SP Gwiździny 2:1 (Miłosz, Patryk)
SSP Tylice - SP Radomno 2:0 (Jacek, Miłosz)
Wygrywamy grupę i w meczu o pierwsze miejsce przegrywamy z drużyną z Bratiana.
SP Bratian - SSP Tylice 2:0
----------------------------------------------
Mecze grupowe dziewczęta:
SP Skarlin - SSP Tylice 0:2 (x2 Wiktoria)
SSP Tylice - SP Radomno 3:0 (x2 Wiktoria, Paulina)
Wygrywamy grupę i w meczu o pierwsze miejsce remisujemy z drużyną z Gwiździn. Zwycięską drużynę wyłoniła dopiero seria rzutów karnych, w której musieliśmy uznać wyższość rywalek.
SSP Tylice - SP Gwiździny 0:0, rzuty karne - 3:1 (Wiktoria)
Gratulacje!
Składy drużyn:
Dziewczęta
Zuzanna Puszkiewicz, Anna Zielińska, Roksana Malawko, Wiktoria Truszczyńska, Paulina Raszkowska, Antonina Domżalska, Lena Płotkowska, Małgorzata Lange, Laura Żurawska, Zuzanna Tarchanow
Chłopcy
Dominik Jagusz, Patryk Jagusz, Miłosz Ługiewicz, Jacek Marszelewski, Mateusz Lenckowski, Michał Karbowski, Antoni Makowski, Brajan Cabaj, Szymon Szyjka, Kacper Laskowski
V EDYCJA MIĘDZYNARODOWEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA"
MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY
Dzieci z OP rozpoczynają przygodę z ogólnopolskim projektem edukacyjnym "Mały Miś w świecie literatury". Dziś odwiedziła zerowkowiczów starsza koleżanka z klasy 3, która wprowadziła dzieci w świat bajek. Serdecznie zapraszamy chętne osoby z naszej szkoły oraz spoza placówki do włączenia się w akcję czytania dzieciom.
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
Swoje wielkie święto miały przedszkolaki! Były tańce, zabawa, fotobudka, spacer z transparentami i pyszne ciacho!
FILM EDUKACYJNY
Profilaktyka to nie tylko zdrowe odżywianie i sport, ale przede wszystkim wiedza. Uczniowie klas 4-8 podczas lekcji przyrody i biologii z Panią Patrycją obejrzeli film edukacyjny dotyczący tematyki profilaktyki chorób zakaźnych. Film został udostępniony dzięki Ministerstwu Edukacji i Nauki oraz Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu.
ZDROWE ODŻYWIANIE W KLASIE 6
O zdrowym odżywianiu pamiętali także uczniowie klasy 6, którzy przygotowali wspólnie zdrowe drugie śniadanie.
Lekcja zrealizowana w ramach tygodnia profilaktyki chorób zakaźnych.
WITAMINOWA UCZTA W KLASIE 5
Piątoklasiści zadbali dziś o dużą dawkę witamin i przygotowali prawdziwą ucztę - kolorowe kanapki, sałatki i szaszłyki owocowe. Lekcję zrealizowano w ramach tygodnia profilaktyki chorób zakaźnych.
O PROFILAKTYCE NA LEKCJI WDŻ W KLASIE 8
Ósmoklasiści podczas lekcji wychowania do życia w rodzinie rozmawiali o zakażeniach przenoszonych drogą płciową. Lekcja odbyła się w ramach tygodnia profilaktyki chorób zakaźnych.
PROFILAKTYKA CHORÓB ZAKAŹNYCH - KLASA 2
Uczniowie klasy 2 w ramach tygodnia profilaktyki chorób zakaźnych wykonali plakaty oraz przygotowali zdrowe drugie śniadanie.
GRZECHOTKI Z BUTELEK
PROFILAKTYKA CHORÓB ZAKAŹNYCH - GRUPA WIEWIÓRKI
Przedszkolaki z grupy Wiewiórki również czynnie włączyły się w tydzień profilaktyki chorób zakaźnych w naszej szkole. Maluchy rozmawiały o prawidłowym myciu rąk i roli witamin w organizmie człowieka.
PROFILAKTYKA CHORÓB ZAKAŹNYCH - KL. 1
W ramach tygodnia profilaktyki chorób zakaźnych klasa 1 podczas zajęć rozmawiała o przyczynach chorób zakaźnych i sposobach, dzięki którym można się przed nimi uchronić. Efekty swojej pracy uczniowie uwiecznili na wspólnie wykonanym plakacie.
DZIEŃ KROPKI U 5-LATKÓW
SPRZĄTANIE ŚWIATA
Dnia 15.09.2022r. nasza szkoła brała udział w 29. Edycji Ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata - "Wszystkie śmieci są nasze!"
SAŁATKI PEŁNE ZDROWIA W OP
"Żeby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć!"
Sześciolatki przygotowały kolorowe sałatki pełne zdrowia.
Archiwum Aktualności