Dnia 17.03.2023r. naszą szkołę odwiedził Pan Jarosław Titz - Kapelmistrz Orkiestry Dętej działającej przy Miejskim Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim, który zapoznał uczniów z podstawowymi instrumentami składającymi się na całokształt brzmienia orkiestry. Ponadto została przedstawiona budowa instrumentów, zasady ich działania i grania na nich. Dziękujemy za miłe spotkanie i zapraszamy ponownie.
AKTUALNOŚCI
SPOTKANIE Z KAPELMISTRZEM ORKIESTRY DĘTEJ
NABÓR DO ZWP I OP
HALOWY WOJEWÓDZKI TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIEWCZĄT PAMIĘCI WACŁAWA WASIELI
Nowe Miasto Lubawskie 14.03.2023
Halowy Wojewódzki Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt Pamięci Wacława Wasieli – Igrzyska Dzieci.
W turnieju brało udział 12 drużyn, które zostały podzielone na 3 grupy. Trafiliśmy do grupy z SP Kurzętnik, SP Stare Dłutowo i SP Szwarcenowo.
Zagraliśmy dobre zawody choć zabrakło skuteczności w ataku i konsekwencji w obronie. Ostatecznie zajmujemy 3 miejsce w grupie (3 remisy) i zostajemy sklasyfikowani od 6 do 12 miejsca.
SSP Tylice - SP Stare Dłutowo 0:0
SSP Tylice - SP Szwarcenowo 1:1 (1x Gosia)
SSP Tylice - SP Kurzętnik 1:1 (1x Wiktoria)
Skład: Wiktoria Truszczyńska (C), Lena Brzozowska, Anna Zielińska, Roksana Malawko, Antonina Domżalska, Lena Płotkowska, Małgorzata Lange, Karolina Truszczyńska, Karolina Abram, Zuzanna Tarchanow
Wyciągamy wnioski na przyszłość i z nadzieją czekamy na kolejne turnieje.
OBSERWATORZY POGODY
Nasi zdolni zerówkowicze od dwóch tygodni bacznie obserwowali pogodę (temperaturę powietrza, zachmurzenie, nasłonecznienie, opady atmosferyczne czy siłę wiatru) oraz zmiany zachodzące w przyrodzie. Z tych obserwacji powstały piękne kalendarze pogody. Jeden został wykonany w szkole, natomiast drugi każde dziecko przygotowało w domu. Wysiłki naszych zerówkowiczów zostały oczywiście nagrodzone - wszyscy otrzymali tytuł "świetnego obserwatora pogodowego".
DZIEŃ MATEMATYKI
DZIEŃ KOBIET
8 marca był w naszej szkole dniem bardzo uroczystym. Z każdej strony płynęły piękne życzenia adresowane do kobiet, także tych najmłodszych. W klasach dziewczęta zostały obdarowane przez swoich kolegów drobnymi upominkami lub kwiatami. Uczestniczyliśmy także w krótkiej akademii przygotowanej przez samych panów, podczas której wszystkie panie przyjęły życzenia złożone wierszem i piosenką.
ZACZAROWANY MŁYNEK
Wczoraj gościliśmy w szkole aktorów Studio Teatralne Krak-Art ze spektaklem "Zaczarowany młynek". Przedstawienie było bardzo ciekawe i barwne, a aktorzy nawiązali wspaniały kontakt z młodymi widzami. Historia przedstawiona podczas spektaklu uczy przede wszystkim tego, że warto być dobrym człowiekiem i dzielić się z innymi, nawet jeśli samemu nie ma się zbyt wiele. Uczciwość i ciężka praca zawsze są wynagradzane, w przeciwieństwie do lenistwa i chytrości.
Bardzo dziękujemy za wspaniałe przedstawienie!
NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI "ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH"
MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH PAMIĘCI WACŁAWA WASIELI
03.03.2023 Nowe Miasto Lubawskie
Reprezentacja SSP Tylice przywozi medale 🏅z Mistrzostw Województwa w Biegach Przełajowych Pamięci Wacława Wasieli 💪🔥
Wśród wielu uczestników liczonych w setkach i kilkunastu szkół z całego województwa, nie obyło się bez problemów - zaliczamy 2 wywrotki. Pomimo tego, start możemy uznać za bardzo udany👏👏
Klasyfikacja końcowa:
Klasa l - ll dziewczęta ▪️ Justyna Truszczyńska 🥇 I miejsce▪️ Wiktoria Keńska 🥈 II miejsce
Klasa l - ll chłopcy▪️ Piotr Grabowski 🥉 3 miejsce▪️ Kacper Ługowski - 5 miejsce
Klasa lll - lV dziewczęta▪️ Karolina Truszczyńska - 19 miejsce ▪️Lena Brzozowska - 26 miejsce▪️ Wiktoria Woźniewska - 31 miejsce
Klasa lll - lV chłopcy▪️ Michał Karbowski 🥇 miejsce▪️ Antoni Makowski - 9 miejsce▪️ Michał Truszczyński - 16 miejsce
Klasa V - Vl dziewczęta▪️ Antonina Domżalska - 20 miejsce▪️ Wiktoria Truszczyńska - 34 miejsce
Klasa V - Vl chłopcy▪️ Miłosz Ługiewicz 🥇 miejsce
Gratulacje dla wszystkich naszych biegaczy 👏🏆🏃🏻♀️🏃🏼Wierzymy, że następne zawody będą równie owocne 👍
AFRYKA KAZIKA
OWOCE EGZOTYCZNE
Wiewiórki z ZWP poznały dziś egzotyczne owoce. Z przyniesionych przez dzieci owoców zostały zrobione owocowe szaszłyki, które degustowali także inni uczniowie😁
CIASTO WG PRZEPISU BABCI
Przedszkolaki piekły wczoraj ciasto drożdżowe według przepisu Babci🍪 Drożdżak wypiekany był w prodiżu, aby smakował jak dawniej🙂Nasi najmłodsi degustatorzy twierdzili, że wyszedł smaczny.
UKRAINA
Dzisiaj w 2 klasie odbyła się lekcja języka ukraińskiego.Danilo nasz ukraiński kolega zapisał na tablicy temat w języku ukraińskim i wszyscy uczniowie przepisali go do zeszytu. Uczniowie poznali najbardziej przydatne w szkole zwroty i słówka w języku ukraińskim oraz dowiedzieli się jak brzmią ich imiona. Podczas lekcji śpiewaliśmy piosenkę po ukraińsku i wykonaliśmy gazetkę z najważniejszymi informacjami o Ukrainie. Były też słodkości przygotowane w tradycyjny sposób przez mamę Danylo. Ze smakiem wszyscy zjedli kasztanioki i miodownik.
SKRIBOTY
SkriBoty odwiedziły zerówkowiczów.
SkriBoty stanowią część wyposażenia naszej szkoły zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
WŁOCHY
Pierwszoklasiści przenieśli się dziś do Włoch . Poznali włoską kulturę, najważniejsze zabytki oraz trochę historii. Znalazł się także czas na degustację tego, co chyba każdemu się z Włochami kojarzy - makaronu i pizzy .
DZIEŃ DINOZAURA
ZACZAROWANA KRAINA BRZECHWY I TUWIMA
Naszych uczniów odwiedzili dziś wyjątkowi goście - mieszkańcy i pracownicy Dom Pomocy Społecznej w Grodzicznie, którzy przygotowali przedstawienie dla dzieci pt. "Zaczarowana Kraina Brzechwy i Tuwima". Dziękujemy za spotkanie.
MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA
21-22 lutego 2023r. odbył się konkurs "Mistrz Pięknego Czytania". W klasach IV - V miejsce I zajęła Antonina Domżalska, II - Lena Brzozowska, a III - Nikodem Ługowski. Spośród uczestników z klas VI - VIII najlepszą okazała się Roksana Malawko, II miejsce zajął Maciej Ojdowski, a na III zasłużyła Zuzanna Tarchanow. Gratulujemy 😊
X OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WALENTYNKOWY W BASBALLU
23.02.2023 Działdowo
Dzisiejszego dnia, po bardzo dobrej grze, zajmujemy V miejsce w X Ogólnopolskim Turnieju Walentynkowym w Baseballu

Mamy powody do zadowolenia tym bardziej, że graliśmy bardzo młodym i perspektywicznym składem (VI i V klasa) w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej (VIII klasa i młodsi).
Zagraliśmy w składzie: Miłosz Ługiewicz (C), Konrad Papliński, Jacek Marszelewski, Mateusz Lenckowski, Szymon Szyjka, Łukasz Kopański, Wiktoria Truszczyńska, Roksana Malawko, Zuzanna Tarchanow, Anna Zielińska
Wielkie brawa za walkę



GRECJA
Nasi zerówkowicze przenieśli się dziś do pięknej Grecji...Z pomocą rodziców zamienili się w mitologicznych greckich bogów, herosów i boginie. Uczestniczyli w pamiątkowej sesji fotograficznej na Olimpie i pokazie mody. Degustowali greckie specjały, a na śniadanie wspólnymi siłami przygotowali grecką sałatkę. Dzieci czytały też o ciekawych miejscach w Grecji, poznały greckie odpowiedniki "dzień dobry" i "do widzenia ", a na sam koniec zatańczyły "Zorbę".
Archiwum Aktualności