INFORMACJE O DOSTĘPNOŚCI

• DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

DOSTĘPNOŚĆ CYFROWA

Społeczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Tylicach zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Data publikacji strony internetowej: 1 września 2014 r.

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 02 października 2020 r.

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych poza następującymi elementami:

• filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych oraz lektora języka migowego.

Wyłączenia:

• mapy są wyłączone z obowiązku zapewnienia dostępności,
          • zamieszczone  na stronie filmy zostały opublikowane przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.

Poprawienie dostępności strony niosłoby za sobą nadmierne obciążenia dla podmiotu publicznego.

Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.

Oceny dostępności dokonano na podstawie Listy kontrolnej do badania zgodności stron internetowych
          z wymaganiami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych
          udostępnionej przez Ministerstwo Cyfryzacji pod adresem: https://www.gov.pl/web/dostepnosc-cyfrowa/jak-zbadac-czy-strona-www-jest-dostepna-cyfrowo.

Do oceny dostępności wykorzystano także Test – European Internet Inclusion Initiative, (pod adresem internetowym: http://checkers.eiii.eu), z którego wynika, że strona internetowa sptylice@edupage.org spełnia wymagania w 94,75%.

Oświadczenie sporządzono 2 października 2020 r. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez Społeczną Szkołę Podstawową im. Janusza Korczaka w Tylicach.

INFORMACJE ZWROTNE I DANE KONTAKTOWE

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą do tego wyznaczoną jest p. Agata Wodara adres e- mail: agata.wodara@gmail.com. Wnioski
          o udostępnienie informacji niedostępnej oraz żądanie zapewnienia dostępności składać można pisemnie na adres: Społeczna Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Tylicach, Tylice 39, 13-300 Nowe Miasto Lubawskie , elektronicznie na adres szkoły: ssptylice@wp.pl .

Każdy ma prawo wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład na odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu lub audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, wskazując termin przewidywanej realizacji żądania, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę w sprawie zapewniania dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć skargę/ wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA

1. Do budynku Społecznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Tylicach, Tylice 39, 13-300 Nowe Miasto Lubawskie prowadzą trzy wejścia:
          • główne - od strony drogi gminnej przy kościele,
          • boczne (wejście do pomieszczeń lekcyjnych nr 14,15) - od strony drogi gminnej przy kościele, na prawo od wejścia głównego,
          • ewakuacyjne - od strony podwórza i boisk szkolnych do siatkówki i koszykówki.

Do wszystkich wejść prowadzą schody. Przy wejściu głównym znajduje się podjazd dla wózków i osób niepełnosprawnych.

1. Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze.
          2.  Brakuje miejsca parkingowego  dla osób niepełnosprawnych.
          3. W szkole nie ma windy. Do pracowni komputerowej i gabinetu dyrektora (I piętro) prowadzą schody umiejscowione przy sekretariacie szkoły. Do stołówki, sali lekcyjnej do zajęć rewalidacyjnych oraz biblioteki szkolnej (I piętro) prowadzą schody od strony wejścia ewakuacyjnego. Do sali lekcyjnej nr 3 oraz sali gimnastycznej (piwnica szkoły) prowadzą schody od strony wejścia ewakuacyjnego.
          4. W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
          5. W szkole nie ma oznaczeń w alfabecie brajla oraz oznaczeń kontrastowych, a także
            w druku powiększonym dla osób niewidomych lub słabowidzących.
          6. W szkole nie ma możliwości korzystania z tłumacza języka migowego.